Понад 3 роки в Україні боротися із організованою злочинністю нікому. За рік (6 місяців 2016 — 6 місяців 2017 років) кількість осіб, яким було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення у складі організованих груп і злочинних організацій, зросла з 267 до 532 осіб. А кількість осіб, яким було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою зросла з 93 до 137. Тому створення нового підрозділу є необхідним.
Про це повідомив експерт з питань реформування МВС Михайло Цимбалюк, пише УНН.
Він нагадав, що у лютому 2015 року ВР ліквідувала Управління боротьби з організованою злочинністю (УБОЗ) в структурі МВС. Такий крок був передчасним і фактично дозволив організованій злочинності твердо стати на ноги.
"Свого часу УБОЗ мав певний негатив на собі, але мало хто говорить про те, що в 90-х роках УБОЗ виконав своє основне завдання — практично мінімізував організовану злочинність в Україні. Потім в систему МВС прийшла нова команда так званих "реформаторів", яка ліквідувала УБОЗ, нічого не створивши на заміну. Саме через це сьогодні ми маємо сплеск великої кількості злочинності, в тому числі — організованої. І не тільки в кримінальному світі по бандитській лінії, але й по економічній також. Тобто цією темою зараз буквально ніхто не займається”, — пояснив експерт.
В Україні планують сформувати новий підрозділ з протидії організованим злочинним угрупованням.
"Управління стратегічних розробок і аналізу (УСРА). Це — реанімація старої структури під новою вивіскою", - зауважив експерт.
Експерт вважає, що МВС буде вкрай складно сформувати склад УСРА, бо фахівці неохоче поповнюватимуть ряди працівників нового підрозділу.
“Вони втратили фахівців, які мали досвід боротися із злочинністю. Хтось вже влаштувалися на інше місце робити, а щодо інших — то я маю сумнів, що вони повернуться під те керівництво Нацполіції, яке зараз діє. Їх принизили, викинули із системи, держава їх не захистила, і сьогодні ці люди опинилися на узбіччі всіх процесів боротьби зі злочинністю”, — пояснив М. Цимбалюк.
За словами голови Національної поліції Сергія Князєва, департамент займатиметься протидією суспільно небезпечним організованим групам та злочинним організаціям, зокрема, кримінальним авторитетам, які мають вплив на суспільно важливі сфери життя.
З березня минулого року кримінальну поліцію в Україні очолює перший заступник Голови Нацполіції В’ячеслав Аброськін. Він також відповідальний за боротьбу із ОПГ, про результати якої постійно публічно висловлюється.
Натомість за останні 3 роки Аброськін у 40 разів примножив свої грошові статки.