Українські аграрії перекрили дороги в різних областях України, страйкуючи проти змін до Податкового кодексу України в частині скасування відшкодування ПДВ дрібним та середнім підприємцям.
Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської аграрної ради, передає УНН.
Сьогодні аграрії заблокували дороги у Харківській, Чернігівській, Київській, Вінницькій, Полтавській, Кіровоградській, Рівненській, Одеській, Хмельницькій та Житомирській областях. Це вже не перша акція протесту. 15 березня аграріями було перекрито українські автомагістралі у Кіровоградській, Черкаській, Херсонській, Чернігівській, Вінницькій та Одеській областях.
Зміни були прийняті у грудні минулого року. За підрахунками аграріїв, за таких умов вони втратять близько 6 млрд грн, а їх кошти “перекладуть у кишеню” великих переробних агрохолдингів на кшталт “Кернел”. Тож, податкові нововведення вони приписують власнику “Кернел” Віталію Хомутинніку, який водночас є народним депутатом України та членом податкового комітету Верховної Ради України.
"Люди самі прийняли рішення виходити і блокувати дороги. Причина дуже проста, вони вкрай обурені тим, що Верховна Рада відверто лобіює інтереси великих олігархічних компаній і відбирає гроші у простих сільгоспвиробників. Це узаконене злодійство грошей у фермерів на користь великих компаній, в тому числі "Кернел", де серед засновників є депутати Верховної Ради. Ми вважаємо це кричущим проявом політичної корупції", - заявив заступник Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов.
Аграрії вимагають анулювати “правки Хомутинніка” та схвалити їхній законопроект №7403-2, яким повертається відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку.
За підрахунками ВАР, у випадку, якщо експортне відшкодування ПДВ для олійних буде відмінено, збитки малих та середніх аграріїв сягнуть 6,2 млрд грн.
У результаті рентабельність вирощування сої та ріпаку скоротиться щонайменше на 17%, що призведе до значного скорочення посівних площ під олійними культурами.
"Невідшкодування при експорті окремих категорій товарів – це прояв податкової дискримінації та порушення основного із принципів Податкового кодексу України – рівність усіх платників перед законом незалежно від здійснюваного виду діяльності", - зазначено на сайті ВАР.
Відповідно до повідомлення, ця норма є грубим порушенням зобов'язань, взятих Україною при вступі до СОТ і підписанні Угоди про асоціацію з ЄС.
За останніми даними, сьогодні депутати включили в порядок сесії цей законопроект. Аграрії сподіваються на його підтримку та схвалення, інакше всеукраїнський страйк не припинеться.