90 випадків нападу на журналістів у 2017-му році. Вже за три місяці 2018-го - ще десять. Про те, як вберегтись медійникам від погроз та поводитись під час нападів, - говорили під час міжнародної дискусії "Безпека журналістів - базовий стандарт вільних медіа" у Луцьку.
Захід відбувся за сприяння Міжнародної академії демократії, - повідомляє 12 канал.
За словами медійників, наразі головне їх завдання - посилити громадський контроль за владою та силовими відомствами, аби нападників на журналістів карали. До прикладу очільник національної спілки журналістів навів сусідню Польщу, де журналісти практично не стикаються із проблемою переслідувань та фізичного насильства. Бо правопорушники несуть покарання, передбачене законом. Йдеться про великі терміни позбавлення волі. Така позиція польської Феміди сприяє високому рівню поваги до ЗМІ.
В Україні навіть вбивцю журналіста Віталія Веремія ще досі не покарали, хоча з дня трагедії минуло вже чотири роки. Хоча і стаття 345 "Погроза або насильство щодо журналіста" передбачає ув'язнення до 12 років. Обвинувальних вироків за нею в Україні всього два - але вердикт у відкритому Реєстрі судових рішень відсутній.
Читайте також: