Майже тисячу декларацій за три дні встигли укласти лучани зі своїми сімейними лікарями.
Керівники медзакладів кажуть, що особливого ажіотажу поки що не відчувають. Проте, переконані, що тисяча таких угод – це вже немало, - інформує "12 канал".
Українців не підштовхують до якомога швидшого вибору лікаря, адже кампанія – пролонгована. Тому укласти договір із медиком можна протягом цього року.
До липня усі медзаклади України повинні перетворитись у неприбуткові комунальні підприємства. І після цього тим пацієнтам, які підписали декларацію, держава виділятиме 370 гривень на рік на медичне обслуговування.
Якщо лучанин не звертався до лікарів рік, чи більше – ці гроші не зникатимуть “в нікуди”.
Для тих лучан, які декларації так і не підпишуть, держава також виділятиме гроші. Проте, меншу суму – близько 240 гривень.
Таким чином, переконані чиновники, пацієнти матимуть стимул, аби підписати документ, але і без медичного забезпечення – не залишаться. До слова, за офіційною інформацією МОЗ, станом на третє квітня 26 тисяч українців підписали декларації зі своїми лікарями.
Нагадаємо, що процес підписання декларацій з терапевтами, педіатрами та сімейними лікарями розпочався ще минулого року, під час тестового режиму роботи електронної системи охорони здоров’я. Підписуючи декларацію з конкретним лікарем, людина повідомляє державу (НСЗУ), що оплата за її обслуговування має находити у цей медзаклад.
Оптимальний обсяг практики для сімейного лікаря складає 1 800 пацієнтів, терапевта – 2 000, педіатра – 900.