Міністр соціальної політики Андрій Рева спростував, що діти мають обов'язково платити аліменти на батьків.
Про це повідомляє прес-служба міністерства.
"Поширюється недостовірна інформація, коли не беруть до уваги контекст, про що і як говорилось, і розумійте хто як хоче. Ми свої обов’язки ні на кого перекладати не збираємося, але є випадки, коли і люди несуть відповідальність", - зазначив міністр.
Він вказав, що відносини в родині мають регулюватися не грошима, а самою родиною.
"Разом з тим, бувають ситуації, про які я говорив у ефірі, про зону АТО. Волонтери зібрали немічних, одиноких, старих людей, які там залишилися одні. Вони розмовляли з ними та з’ясували, що у них є рідні. І волонтери до них телефонують, і запитують, ваші батьки у такій складній ситуації, допоможіть їм. А волонтеру, як він розповів, ті діти відповіли: "Передзвоніть, коли помруть…", - розповів Рева.
Міністр нагадав, що є Конституція, де чітко вказано, що діти зобов’язані піклуватися про своїх батьків.
"Чи повинна держава впливати на таких людей? У таких випадках для цього є вся законодавча база: 202-а та 206-та статті. Там написано, що у подібних випадках, за рішенням суду, можна буде присуджувати аліменти на утримання таких батьків. А якщо ці діти ухиляються, то 165-та стаття Кримінального Кодексу України передбачає, що ці особи несуть кримінальну відповідальність. Підкреслюю, за рішенням суду", - пояснив Рева.
"Чи означає це, що всі діти в Україні повинні платити аліменти на батьків? Ні, це повня нісенітниця", - додав він.
Нагадаємо, що неплатників аліментів на дітей обмежили у праві виїзду за кордон, керуванні транспортними засобами, користуванню зброєю. Раніше розмір аліментів вже збільшили на 20 %, вказавши в законі, що ці кошти є власністю дитини, а не того, з ким вона проживає. Верхня межа виплат на даний момент становить 10 прожиткових мінімумів.
З 6 лютого запрацював онлайн-реєстр неплатників аліментів, в якому розміщуються дані про людей, що понад 3 місяці мають заборгованість по сплаті аліментів.