Волинські атовці проти монетизації пільг на проїзд

Луцькі атовці, а також члени сімей загиблих на сході виступили проти намірів влади монетизувати пільги на проїзд в громадському транспорті.

Відповідне звернення вони направили до Луцької міської ради, - пише "ВолиньPost".

«Пільги, які зароблені ціною життя наших дітей хочуть звести до грошової одиниці. Якщо взяти 30 поїздок в місяць по 4 гривні, то виходить 120 гривень. А якщо мені в день виходить 5-6 поїздок в одну сторону, так само хлопці АТОвці – дехто з них їздить на роботу з пересадками… Хочеться, аби пільги надавалися так як нам і хлопцям обіцяв Президент», – розповіла лучанка Любов Карабан, син якої Артем в 2014 році загинув поблизу Савур-Могили.

Конфліктні ситуації в громадському транспорті навколо пільгового проїзду учасників АТО та членів сімей загиблих виникають переважно з причини невідшкодування державою перевізникам вартості послуг за перевезення.

На Волині почастішали випадки, каже Любов Карабан, коли водії в грубій формі відмовляються перевозити дану групу пільговиків.

Нагадаємо, 14 березня Кабінет Міністрів України ввів монетизацію пільг на проїзд усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.

Рішення уряду про монетизацію набере чинності тоді, коли відповідні рішення ухвалять на місцях. Пільги будуть надаватися або в безготівковій (як зараз) або готівковій формі.

Монетизувати пільги на проїзд усіма видами громадського транспорту позбавлять перевізників значної частини виручки, яку ті отримували не завжди обґрунтовано.

Незабаром на обласний бюджет впаде тягар пільг та субсидій. Згідно з новими правилами, які вже діють, розмір компенсації за пільговий проїзд буде визначатися щорічно обласними та столичною адміністраціями. Кабмін лише затвердив основний принцип розрахунків на місяць: середня вартість проїзду збільшується не менш ніж на 30 поїздок.