У рамках медичної реформи у Луцьку підписали 9317 декларацій. Лідером є комунальний заклад "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2".
Про це йшлося сьогодні під час оперативної наради у Луцькій міській раді. Начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук поінформував присутніх про хід підписної кампанії “Лікар для кожної сім’ї”, - про це повідомили у відділі інформаційної роботи міської ради.
Микола Якимчук розповів, що найбільше декларацій підписав комунальний заклад "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2", - 4283. У КЗ "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1" підписали декларацію 2564 пацієнтів, КЗ "Центр первинної медико-санітарної допомоги" - 1814 пацієнтів, КЗ "Центр первинної медико-санітарної допомоги №3" - 335 пацієнтів, КЗ "Луцька міська дитяча поліклініка" - 321 пацієнт.
У місті Луцьку надання первинної медичної допомоги здійснюють 106 сімейних лікарів, 39 лікарів-педіатрів та 608 середніх медичних працівників. За його словами, такої кількості медичних працівників достатньо для забезпечення надання первинної медичної допомоги мешканцям міста.
Основною проблемою при укладанні декларацій є неякісний інтернет-зв’язок зі сторони медичних інформаційних систем, над вирішенням якої працюють керівники та спеціалісти лікувально-профілактичних закладів.
Зараз на одного жителя для забезпечення первинною медичною допомогою виділяється 240 гривень, а після того, як заклади набудуть статусу комунальних некомерційних підприємств та укладуть договір з Національною службою здоров’я України, ця сума зросте до 370 грн (підвищуючий коефіцієнт: для дітей віком до 5 років 4.0, від 6 до 17років – 2.2, дорослих віком 40-64 – 1.2, а від 65 років і більше – 2.0 ). Частину цього фінансового ресурсу можна буде отримати вже цього року.
Секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт закликав лучан активніше підписувати декларації з лікарями, адже на одного фахівця припадає 2000 пацієнтів. За його словами, якщо у бажаного лікаря не буде вже вільних місць, то прийдеться підписувати декларацію з іншим.
Григорій Пустовіт зауважив, що у міських поліклініках можуть обслуговуватися і мешканці навколишніх сіл, однак, першочергове право на укладення договорів мають мешканці міста.
Читайте також: