Нардепи Лапін та Гузь проти тиску на свободу слова (ВІДЕО)

Народні депутати Ігор Гузь та Ігор Лапін прокоментували справу про напад на волинських журналістів.

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

"Я бачив репортаж з цього приводу. Ну, це не нормальна ситуація. Без огляду на те, що знімали, хто знімав, яке видання. Я вважаю, що Майдан стояв задля того, аби журналісти мали змогу висловлювати свою позицію, викривальні матеріали і так далі. Тому, в силовому такому контексті протидії, по-перше, це кримінальний злочин, по-друге, виходить за межі моралі. Звичайно, можна комусь і не погоджуватися з журналістами, є різні перекособочення, але це не означає, що треба вдаватися до сили, так би мовити, в протидіях.

Я думаю, що це не компетенція Президента, це компетенція Генеральної прокуратури та МВС, в першу чергу цих двох структур, тому що Президент, якби, не має безпосередньої до цього дотичності. Хоча він, як глава держави, до будь-яких питань може мати відношення. Звертайтеся, кажіть що, до чого, як, я думаю, що волинські депутати можуть підписатися під зверненням, без проблем", сказав Ігор Гузь.

Ігор Лапін з приводу побиття журналістів сказав: "Взагалі є таке поняття, як свобода слова. Це взагалі ні для кого не секрет, що будь-який тиск може спричинити, збурити в тому числі й суспільство. В даному випадку ми пам'ятаємо історію з Гонгадзе, і так далі, тобто, коли журналістів вбивають, коли журналістів б'ють. Як кажуть, це вже тиск не на окремих осіб, а це вже тиск в загальному на свободу слова. Є світові цінності, яких потрібно дотримуватися. Якщо ми вже демократична країна - то має все бути демократично.

Під петицією до Президента підписатися звичайно можна, але справа в тому, що він все одно це скерує для того, аби надати публічності даному інциденту. Я не думаю, що ця справа може бути похоронена. Враховуючи те, що, по-перше, вона набуде резонансу. І, не зважаючи на учасників події, хто там замовники, виконавці і так далі, справа має бути розслідувана. Я готовий підписатися, звичайно. А якщо буде до мене звернення, як до народного депутата, то звичайно є деякі моменти, елементи депутатського реагування в такому сенсі, тобто так само можна підготувати звернення до правоохоронців, Управління поліції. Я думаю, що важелів надати резонансу цій справі, в тому контексті, щоб її не похоронили -  є досить багато. Сама петиція може не набрати стільки голосів, але те, що вона приверне увагу - це факт".

Нагадаємо, 20 квітня трапився жорстокий напад на медійників у селищі Дружба Теребовлянського району Тернопільської області. Від Порошенка вимагають взяти під особистий контроль хід розслідування справи щодо побиття журналістів. Петицію можна підписати за посиланням.