У Луцькому центрі первинної медико-санітарної допомоги оновлено електронну систему запису до лікаря. Тепер пацієнти можуть реєструватися самостійно.
У поліклініці обслуговується близько 52 тис. осіб за переписом, установа є другим медичним закладом у місті за кількістю пацієнтів. Запроваджений новий сервіс «Поліклініка без черг» дозволяє робити запис до лікаря онлайн, відповідно до вимог МОЗ та системи eHealth.
Сервіс «Поліклініка без черг» у Луцькому центрі первинної медико-санітарної допомоги працює вже 2 місяці. У складі поліклініки до неї підключено 5 філій установи.
Наразі за допомогою інтернета можна зарезервувати час візиту до 83 лікарів первинної та вторинної ланки медичної допомоги. З моменту запуску системи було створено більше 26 000 онлайн-записів на прийом.
«В нашому центрі не було проблем із чергами, але старе програмне забезпечення, яке працювало ще з 2007 року, не відповідало вимогам сучасності, – розповідає Олександр Іванович Слабенко, заступник головного лікаря з економічних питань. – Ми бачили, що у нас з’явилися нові завдання, для вирішення яких нам потрібен більш гнучкий софт, який легко адаптується. Нове ПО обирали через сайт МОЗ, де представлені 8 медичних інформаційних систем (МІС), з якими рекомендовано працювати.
Сервіс, який ми обрали, найбільш відповідає нашим потребам. Керівництво поліклініки на чолі із Головним лікарем Ігорем Васильовичем Гнетньовим запросило його розробників до міста. Нам вдалося досягти взаєморозуміння під час роботи по впровадженню, і наразі ми задоволені тим, як сервіс працює».
Нова система – «Поліклініка без черг» – не тільки забезпечує онлайн-запис. Вона дозволяє керувати завантаженням лікарів. Це дуже важливо, адже в центрі обслуговується велика кількість пацієнтів. Нове ПО також відповідає вимогами МОЗ, згідно з якими для забезпечення реалізації реформи, медичні інформаційні системи (МІС), встановлені у лікарняних закладах, повинні бути інтегровані з eHealth.
Сьогодні пацієнти Луцького центру первинної медико-санітарної допомоги можуть укладати електронні декларації з сімейними лікарями. Всі робочі місця обладнані комп'ютерами, таким чином створені умови для подальшого впровадження інновацій.
«Медустанови звертаються з абсолютно різними завданнями, отже зараз потрібен новий підхід, універсальність, – зазначає керівник проекту «Поліклініка без черг» Артур Верба. – Як лікарі, так і пацієнти хочуть налагодженої роботи і комфорту, тому вимоги до медичних інформаційних систем зростають. Також, крім комплексного вирішення проблем з чергами, навантаженням спеціалістів, лікарняні заклади потребують системи, яка допоможе у пошуку свого лікаря для укладання електронних декларацій».
Нагадуємо, наразі система «Поліклініка без черг» працює у 18 областях України.