Як "каратимуть" українських артистів за гастролі в Росії?

У Верховну Раду України внесли законопроект, який передбачає окремі правила для артистів, які дають концерти на території Російської Федерації.

Про це в інтерв'ю "Апострофу" заявив віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко.

За його словами, законопроект зареєстрований на початку березня в парламенті, але насправді їх три.

"Базовий - зміни до Бюджетного та Податкового кодексів, його внесли депутати від практично всіх демократичних фракцій, не лише двох фракцій коаліції, а й фракцій, які входили в попередню коаліцію, а також позафракційні депутати. І навколо нього ще як ідеї були дебати, ще тоді, коли ми його презентували в лютому, тому що це ж резонансне питання. Врегулювати жорстким шляхом у нас всі закликають, але коли доходить до справи, то починаються дискусії", - зазначив Кириленко.

Він уточнив, що законопроект встановлює:

  • Ті, хто гастролюють на території держави-агресора, повідомляють Службі безпеки України (СБУ) про участь у всіх видовищних заходах, які планують у Російській Федерації.
  • СБУ звертається до органу, який веде спеціальний реєстр осіб, які гастролюють на території держави-агресора.
  • На підставі цього реєстру потім телебачення титрує виступ або відеокліп такого виконавця написом, що цей артист гастролює на території держави-агресора.

"На радіо це відбувається шляхом голосового повідомлення з боку диктора, також все це титрується в рекламних оголошеннях та афішах концертів, які проходять за участю цього виконавця в Україні. Плюс я запропонував ввести гастрольний збір 20%, який буде стягуватися з кожного заходу, в якому беруть участь виконавець або виконавці, занесені до реєстру осіб, які гастролюють на території держави-агресора. І цільовим чином ці кошти повинні йти на підтримку обороноздатності і національної безпеки України. У зв'язку з цим також вносяться зміни в Податковий і Бюджетний кодекси", - уточнив віце-прем'єр-міністр.

Кириленко підкреслив, що законопроект зареєстрований, і він, безумовно, буде розглядатися.

"Зрозуміло, є ті, хто проти. Проти в основному телеканали, в ротації яких є відеокліпи за участю деяких виконавців, які найчастіше в останні роки відвідували державу-агресора. Це опір, правда, неофіційний прихований або напівприхований - але це не стане перешкодою для розгляду законопроекту. А вже депутати будуть визначатися щодо його підтримки", - підсумував він.