У Луцьку лікувати дітей з аутизмом допомагають собаки (ВІДЕО)

У Луцьку проводитимуть заняття з каніс-терапії, а також семінари для охочих опанувати цю систему лікування. За ними адаптуватися до світу та колективу дітям допомагають собаки.

Напередодні луцьке комунальне підприємство «Ласка», яке відловлює безпритульних собак, виграло європейський грант на 94 тисячі євро, - повідомляє інтернет-видання Волинь24.

Олександрі - три роки. У неї - аутизм - розлад нервової системи, через який виникають проблеми з соціальною взаємодією. Самостійно їсти, пити з чашки та йти на контакт з батьками дівчинку навчили собаки.

Її мама Інна Хоміцька випробувала чимало методів, однак, каже, що поки каніс-терапія - лікування з допомогою собак - виявилась найефективнішою.

«І дельфінарій пробувала - не допомогло, в реабілітаційні центри ми ходимо - не допомагає, але каніс-терапія в цьому напрямку - лікування собаками. Хоча я самоучка була, я бачу прогрес дитини. Вона спочатку навчилась кормити собаку, а потім почала їсти сама. На даний момент те, що не добились в реабілітаційних центрах, добилась за два місяці вдома я сама за допомогою собаки», - розповіла мама дитини з аутизмом Інна Хоміцька.

Луцьке комунальне підприємство «Ласка», яке відловлює безпритульних собак, виграло європейський грант на 94 тисячі євро. За ці кошти працівники установи повинні проводити у місті заняття з каніс-терапії, а також семінари для охочих опанувати цю систему лікування.

«Є три рівні залучення собак в каніс-терапіії. Це собака для візитів, собака для навчання і собака для терапії. Ми зараз говоримо насамперед про те, що собака для візитів і є собака для навчання. Собака є мотивацією, собака мотивує. Як приклад наводилося, коли діти не хочуть ходити в школу і знають, що в один день прийдуть з собакою з каніс-терапії. Дитина саме в цей момент готова йти до школи, тому що їй це цікаво робити», - каже працівниця КП «Ласка» Антоніна Гошовська.

Фахівці кажуть, заняття з собаками можуть підняти самооцінку та допомогти здолати побутові труднощі дітям і людям з інвалідністю. Наприклад, допоможуть навчитись прибирати, доглядати за собою.

Обов'язкова умова - собаки повинні бути дружелюбними і спеціально підготовленими. Мовляв, небажано використовувати для терапії собак з притулків.

«Це не з вулиці, ні з притулку, тому що це дуже важливо, щоб вони були надійними, щоб не було ніяких проблем. Тут є трішки ризик, тому що ви не знаєте, яке минуле у цієї собаки, ви не знаєте, які травми у цієї собаки, який у неї досвід», - зауважила каніс-терапевт з Латвії Анда Пакшена.

Тим часом у КП «Ласка» будують майданчик для занять каніс-терапією. Кажуть, собак для цього ретельно відбирали. Нині з ними займається кінолог. Допомагати планують дітям, ветеранам АТО та людям з інвалідністю.