Безпечна доза алкоголю - один з медичних міфів, який поширився по всьому світу. При цьому за роки його існування вченим так і не вдалося відшукати ту саму дозу, яка нібито не приносить шкоди організму.
Про це на особистій сторінці в Facebook написала в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун, підкріпивши свій пост результатами дослідження вчених-міжнародників.
"Хибно думати, що медичні міфи поширені лише в Україні, насправді їх вистачає у всьому світі. Більше, того існують справжні світові медичні міфи, і один з них - це те, що існують безпечні дози алкоголю. Як філософський камінь у Середні віки, сучасні вчені шукають безпечну дозу алкоголю. І не знаходять".
"Нещодавно один із найавторитетніших медичних журналів The Lancet опублікував результати дослідження впливу алкоголю на здоров’я людини від науковців міжнародної колаборації Global Burden of Diseases. Висновок - безпечної дози алкоголю не існує. Незалежно від кількості, вживання алкоголю призводить до втрати здоров’я та життя".
"Вчені провели масштабне дослідження: проаналізували дані з 1990 до 2016 року, зі 195 країн та територій, для людей віком від 15 до 95 років. Загалом дослідження охопило 28 мільйонів людей. Алкоголь - це головна причина смертності та інвалідності для людей у віці 15-49 років та сьома причина для всіх вікових груп у світі".
"Всього в світі в 2016 році 2,8 мільйонів смертей було пов'язано з вживанням алкоголю, це близько 10% для людей у віці 15-49 років. До основних причин смертності, спровокованої алкоголем, відносяться: серцево-судинні захворювання, різні види раку (молочної залози, печінки, кишківника), цироз печінки, інфекційні хвороби, аварії, травми".