У Луцьку автоматизують оплату за проїзд у громадському транспорті

В обласному центрі Волині погодили проект Програми автоматизованої системи оплати проїзду та обліку пасажирів в громадському транспорті міста, яка дозволить підвищити якість та ефективність надання послуг з перевезень. Запустити програму планують у третьому кварталі 2019 року.

Про це йшлося 5 вересня під час засідання виконавчого комітету міської ради, - пишуть "Волинські новини".

Так, з метою підвищення якості надання послуг з перевезення пасажирів, економії коштів бюджету та їх ефективного використання при відшкодуванні реальних втрат доходів від пільгових перевезень на розгляд членів виконкому був винесений проект рішення про проект Програми автоматизованої системи оплати проїзду та обліку пасажирів в громадському транспорті Луцька.

Як пояснив начальник управління транспорту та зв'язку Володимир Степанов, наразі у міському транспорті іде готівковий розрахунок, і міська рада не має точних розрахунків потоку пасажирів, точного обліку пільгових пасажирів, до того ж водії відволікаються, коли беруть гроші за оплату, а ця система дасть можливість позбутися цих проблем.

"Ми плануємо, щоб оплата проїзду відбувалася спеціальними картками. Також планується передбачити, щоб пасажир міг розрахуватися банківською карткою. Ми будемо передбачувати, щоб картку було легко поповнити - це все буде прописано у вимогах", - зазначив Володимир Степанов та додав, що наразі оператора не визначено, тож невдовзі буде оголошено конкурс на вибір оператора.

З його слів, валідатори планують встановити як на комунальний транспорт, так і на приватний. Він повідомив, що орієнтовно програма вступить в дію у третьому кварталі 2019 року.

"Ми спілкувалися з перевізниками, і вони виявили готовність до впровадження цієї системи", - каже посадовець.

Зокрема, прийняття даного рішення дозволить підвищити якість та ефективність надання послуг з перевезень пасажирів. Пасажири отримають комфорт та зручність в оплаті проїзду. Перевізники зменшать постійні витрати підприємства на організацію та контроль за збором виручки. Місто отримає об'єктивні дані для формування тарифу і оптимізації маршрутної мережі.

Програму планують реалізувати в 2018-2019 роках. Загальний обсяг фінансування, необхідний для реалізації програми – 48 мільйонів 500 тисяч гривень, зокрема 6 мільйонів 550 тисяч гривень – кошти міського бюджету, 41 мільйон 950 тисяч гривень планують залучити з інших джерел.

Отож, члени виконкому погодили проект програми та доручили управлінню транспорту та зв'язку внести її проект на сесію міської ради для затвердження.