Газовики звільняються через низькі зарплати і профспілка готується до акції протесту.
Від початку року з «Волиньгазу» звільнились 116 працівників, а за останні півтора року - майже 400 фахівців, що становить 25% колективу. Основна причина втрати кваліфікованих кадрів - низькі зарплати на підприємстві. Профспілка працівників газових господарств обіцяє організувати акції протесту в Києві, - повідомили у прес-службі компанії.
Середній рівень заробітної плати в ПАТ "Волиньгаз" на 27% менший від середньої в промисловому комплексі області. До прикладу, середньомісячна зарплата працівників компанії становить 6 800 грн. (в середньому - 5 400 грн “на руки”), в той час середня оплата праці в промисловості області - 8 641 грн. Для порівняння, середньомісячна зарплата в промисловості з 2016 року до липня 2018 року зросла на 82% з 5 003 грн до 9 130 грн. Фактично робітник “Волиньгазу” отримує майже на дві тисячі гривень менше, ніж його колега в промисловій сфері області.
Подальший масовий відтік кваліфікованих кадрів з компанії призведе до проблем з утриманням газопроводів у належному стані, виконання програм із їхньої модернізації, а найголовніше - можуть виникнути складнощі із забезпеченням безперебійного та безаварійного постачання газу споживачам області.
Витрати на оплату праці працівників газорозподільної компанії закладені в тарифі на розподіл природного газу, котрий є лише складовою ціни на газ. Структура тарифу визначається та встановлюється Національною комісією з регулювання енергетики та комунальних послуг. Із 1 січня 2017 року державний регулятор не переглядав витрати на заробітні плати працівникам компанії, а за цей період уже двічі переглядався розмір мінімальної заробітної плати.
Виправити ситуацію може набуття чинності прийнятої 14 червня НКРЕКП тимчасової методики визначення та розрахунку тарифу на розподіл газу. Але вона досі не вступила в силу, оскільки її з незрозумілих причин не публікує офіційна урядова газета «Урядовий кур’єр».
Потрібно наголосити, що збільшення тарифу на розподіл газу не означає автоматичного підвищення цін на газ для споживачів, оскільки її встановлює Кабінет Міністрів України, а Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг може просто перерозподілити складові всередині цієї вартості.
«Це просто абсурд, коли люди, які щодня обслуговують понад 8 тис. газових мереж Волині, виконують небезпечні роботи, адже газ – вибухонебезпечна речовина, приїжджають на виклики споживачів та ліквідовують аварійні ситуації, елементарно не мають коштів забезпечити, прогодувати свої сім’ї, купити ліки. Колектив доведено до відчаю і ми готові до рішучих кроків. Уже 2-го жовтня плануємо взяти участь у всеукраїнській акції протесту під НКРЕКП. Ми хочемо, аби нас нарешті почули!», - додав голова правління ПАТ “Волиньгаз” Мирослав Коротя.
Аналогічна ситуація із відтоком кадрів по всій Україні, в усіх обласних газових підприємствах. Цього року в облгазах звільнилось уже більше 5 400 висококваліфікованих спеціалістів, фактично понад 10% всіх працюючих.