Волинські студентки за досвідом і знаннями їздили до Німеччини

Два місяці здобували досвід в установах Німеччини четверо волинських студенток. Можливість відвідати одну з країн Євросоюзу вони отримали завдяки програмі «Мости в Україну», що діє уже 12 років, - пише ВОДТРК.

Троє зі студенток, які мали нагоду перейняти досвід німецьких колег, навчаються на факультеті романо-германської філології СНУ імені Лесі Українки. Для них життя та робота в Німеччині — це, насамперед, можливість вдосконалити та поглибити знання мови. Окрім того, програма дає можливість збагатити світогляд — відчути, як живе німецьке суспільство. І, звісно, відвідати історичні місця.

Аби стати учасником такої програми, необхідне знання мови, а також чітка мотивація, – каже декан факультету романо-германської філології СНУ імені Лесі Українки Оксана Рогач.

Два місяці — термін, за який можна сповна зрозуміти спосіб життя в іншій країні. Адаптуватися волинським студенткам допомагали члени гостьових родин. Наталія Білоус та Тетяна Хомич, які стали учасницями програми,  кажуть: не зважаючи на те, що німців вважають стриманими та педантичними, насправді вони - привітні, відкриті люди.  При цьому дівчатам таки довелося  враховувати особливості  німецького  менталітету, зокрема прямоту та пунктуальність.  Мар’яна Салівончик - ще одна з учасниць - наголошує: найскладніше було пристосуватись до життя за розпорядком.

На стажуванні в Німеччині побувала й студентка Луцького національного технічного університету Ольга Яскорська. Мову вона опанувала завдяки курсам у Центрі вивчення іноземних мов, що в Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки.  Здобутий досвід дівчата планують застосувати в Україні. Жодна з них не хотіла б залишитися в Німеччині. Водночас, усі  прагнуть підтримувати контакти з людьми, з якими зблизилися за вісім тижнів.