Київський художник Андрій Александрович-Дочевський експонував виставковий проект«Приборкані міфи» у суботу, 25 січня, в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків.
Лучанам представили серії «Стільці», «Мій Гамлет» і цикл «Старий заповіт», які віддзеркалюють різні роки творчості митця. Його роботи відомі серед поціновувачів малярства, графіки та сценографії, − пише «Таблоїд Волині»
Столичний гість розповів, що до Луцька у нього особливі почуття, оскільки колись створював декорації для луцьких театрів. Митець додав, що тут його маленька батьківщина, тому саме це місто художник обрав, аби презентувати виставку до свого ювілею – «знову тридцять», як жартує сам Андрій Александрович-Дочевський.
На думку митця, приборкання міфу полягає у його переосмисленні, вкладі фантазії. Наприклад, своїх друзів художник зобразив, як богів.
«Ця етруська серія – це портрети моїх друзів, але передані через етруську естетику. Тоді всі були богами, і я подумав, що всі мої друзі теж боги. Це певна фантазія. Я думаю, що мистецтво завжди має бути над побутом, життям. Як в театрі є подіум, сцена, так і великі майстри італійського Відродження, все робили театрально.
Серія «Стільці» – про побутові речі, які нас оточують – стільці, одяг, але в певному натюрмортному з’єднанні вона народжує сатиричні образи стосовно до нашої дійсності. Там зображені чоловічий і жіночий початок. Жіночий – червоний, а чоловічий − білий. Деякі стільці зламані, тому що в нас чоловіки ведуть себе не дуже тактовно стосовно жінок. Так я відчуваю, я показую те, що є», − розповів про свої роботи митець Андрій Александрович-Дочевський.
У цій серії представлений стілець «Юля», що символізує Юлію Тимошенко, та низка інших політичних алюзій.
На виставку завітало чимало поціновувачів творчості художника. Серед них − викладач режисерських дисциплін коледжу культури і мистецтв імені І. Ф. Стравінського Світлана Федонюк.
Емоціями з «Таблоїдом Волині» поділилась учениця Луцької художньої дитячої школи Стефанія:
Виставка триватиме до 25 лютого.