Протягом другого півріччя 2018 року інспектори департаменту муніципальної варти склали 402 протоколи за розміщення автомобілів на тротуарах, в зелених зонах, парках тощо. Планують, що муніципали надалі працюватимуть як інспектори паркування, а кошти від накладання штрафів напряму надходитимуть до міського бюджету.
Про це йшлося під час засідання постійної комісії міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту 22 лютого.
Про проведену роботу у II-му півріччі 2018 року щодо усунення порушень правил паркування у Луцькудоповідав заступник директора департаменту муніципальної варти Роман Кулик.
Він повідомив, що департамент здійснює повноваження щодо контролю заборони заправляти, ремонтувати, здійснювати заходи з догляду за транспортними засобами і механізмами на прибудинкових територіях, газонах, берегах річок, ставків, пішохідних доріжках, тротуарах, парках, скверах тощо, а також пересуватися транспортними засобами на тротуарах, пішохідних доріжках, газонах, квітниках та інших зелених зонах міста та паркувати на них транспортні засоби. Муніципали оперативно реагують на скарги, що надходять щодо паркування автотранспорту у не відведених місцях, проводять спеціальні рейди і відпрацювання з метою виявлення правопорушень та притягнення до адміністративної відповідальності тощо.
Протягом другого півріччя минулого року інспектори департаменту склали 402 протоколи за розміщення автомобілів на тротуарах, в зелених зонах, парках тощо згідно статті 152 КУпАП, яка передбачає накладення штрафу у розмірі від 340 до 1700 гривень. Після складення протокол направляють за місцем проживання водія, а міру покарання визначає адміністративна комісія.
У зв’язку із внесенням змін до деяких законодавчих актів щодо реформування сфери паркування автотранспортних засобів, що вступили в дію 27 вересня минулого року, департамент муніципальної варти готується до здійснення повноважень щодо контролю за паркуванням автотранспортних засобів на території міста. На базі департаменту, з його слів, діятимуть інспектори паркування. Виконання цієї функції надасть змогу розв’язати транспортні проблеми міста, зменшити навантаження на вулично-дорожню мережу, підвищити рівень якості надання послуг з паркування, збільшити надходження до міського бюджету. Кошти від штрафів тепер напряму надходитимуть у міський бюджет.
Менеджер з розвитку КП «АвтоПаркСервіс» Анатолій Носалюк зауважив, що закон вимагає, що інспектор паркування – це посадова особа органу місцевого самоврядування і ці обов’язки не можна покласти на муніципала. На інспекторів паркування, відповідно до закону, можна покладати обов’язок евакуації транспортних засобів. Через те, що у Луцьку немає посадових осіб. Які були б інспекторами паркування, з вересня КП «АвтоПаркСервіс» не може заробляти коштів, хоча у Львові та Тернополі такі інспектори вже працюють. Отже, потрібно ввести посади інспекторів паркування у Луцьку.
У Луцьку муніципали склали 402 протоколи за неправильне паркування
13:32, 23 лютого 2019 р.
Суспільство
Партнерський матеріал
13:07, 31 грудня 2024 р.