Захід організовують, аби допомогти діткам дощу соціалізуватися. Цьогоріч на фестивалі було представлено понад 50 країн. Особливим юним лучанам вдалося приємно здивувати організаторів -- в інклюзивному форматі вони презентували глядачам літературно-хореографічну виставу "Легенда про Луцьк", - йдеться у сюжеті 12 каналу.
Готували виставу рік. Головним завданням хореографа було не тільки навчити окремих танцювальних рухів, а підготувати морально діток з аутизмом для міжнародної сцени.
Таким чином 11 вихованців ансамблю "Лілея" та 11 янголят спільно створили хореографічну композицію про Луцьк. За це й отримали відзнаку на Третьому міжнародному фестивалі дітей з аутизмом ANCA. Втім, цей прогрес - не єдина перемога янголят.
Вперше на фестиваль в Туреччину їздила 19-річна Катя із мамою Надією. Дівчина не тільки танцювала разом з колективом, а ще й виборола особисту відзнаку.
Поїздку на фестиваль в Аланью "Янголятам" профінансувала Луцька міська рада. Батьки діток їздили за власні кошти. Вони запевняють: ефект від подібних заходів - колосальний.
Очевидний ефект у розвитку луцьких "Янголят" помітили й організатори міжнародного фестивалю ANCA. Відтак, діток запросили на подібний захід у Канаду. Але чи вдасться туди потрапити, залежить від того, чи знайдуться спонсори на таку потребу.