На борту були 176 людей, серед них 11 українців. Всі - загинули.
Лише за кілька годин до того Іран розпочав атаку балістичними ракетами по двох іракських авіабазах, - йдеться у сюжеті 12 каналу.
У посольстві України в Ірані одразу ж заявили, що версію теракту - відкидають. А аварію спричинили нібито технічні проблеми.
Втім, вже за декілька годин після шквалу критики, це речення переписали. Натомість заявили, що про причини трагедії поки говорити рано. Цього ж дня до Ірану вилетіли українські спеціалісти, аби розслідувати трагедію. Першим про те, що літак впав не через проблеми з технікою, заявив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо ввечері 9 січня.
Пізніше з цією ж заявою виступив прем'єр Великобританії Борис Джонсон. Президент України Володимир Зеленський відреагував наступного ранку. Пообіцяв, що Україна зробить все, аби дізнатись правду.
Версія про влучання ракети в літак не виключена, але станом на сьогодні не є підтвердженою.
Світові видання в один голос, спираючись на власні джерела у спецслужбах та розслідування міжнародної експертно-журналістської групи "Белінгкет" заявляли: літак збила іранська ракета. Офіційний Тегеран усіляко відхрещувався від своєї провини. Зокрема, 10 січня Алі Абедзаде, керівник іранської Організації цивільної авіації, заявив: «Науково неможливо, щоб в український літак влучила ракета», і що «Такі чутки нелогічні». Врешті, вранці 11 січня, аж на четвертий день після авіатрощі, іранці визнали, що їхні військові збили літак.
На заяву Роухані зранку 11 січня відреагував президент Зеленський. Він заявив, що Іран повинен повністю визнати свою провину не лише не словах. Українське керівництво очікує повернення тіл загиблих, виплату компенсації та покарання винних у цій трагедії.
У авіакатастрофі загинули 176 людей. Це громадяни Канади, Швеції, Норвегії, та України.