Громадські діячі області склали гендерну медіа-карту Волині. Презентували проект 21 лютого у приміщенні Волинського прес-клубу.
Як розповіла голова Волинського прес-клубу Богдана Стельмах, у соціальній мережі «Facebook» проводилося опитування щодо сприйняття журналістики медійниками. Йшлося про те, що журналістика – жіноча професія. Одним із основних аргументів на користь цієї тези був економічний ефект. Мовляв, якби журналістам платили тисячу доларів, то це була б чоловіча професія.
За словами голови громадської організації «Гендерний центр» Оксани Ярош, громадські діячі вирішили перевірити, чи жіноча волинська журналістика. Три експерти вивчали склад обласних медіа. Усі ЗМІ вони поділили на три великі групи: друковані, інтернет-видання та електронні медіа.
Серед інтернет-журналістів абсолютна більшість – жінки. Тільки в штатах кількох видань є представники сильної статі. «Найефективніші колективи багатостатеві. В одностатевих завжди є конфлікт», - зауважила Ярош і навела статистику, згідно з якою в інтернет-ЗМІ Волині працює 23 жінки і 6 чоловіків.
Стосовно ж друкованих ЗМІ, то в них теж переважають жінки. Тільки в газеті «Волинь-нова» має у штаті більшість чоловіків. Електронні медіа теж не відстають від своїх колег. Скажімо, в телекомпанії «Аверс» працює 11 жінок і всього один чоловік. Загалом же у ЗМІ Волині працюють 219 жінок та 91 представник сильної статі.
Також проводилося опитування у фокус-групах. Його модератор Галина Єрко розповіла, що медійниками ставили запитання щодо їхнього розуміння слова «гендер» та гендерної тематики у ЗМІ. Як виявилося, місцеві журналісти не зовсім розуміють суть цього поняття. До теми гендеру вони звертаються зазвичай з якогось приводу, скажімо, перед святом 8 березня. Цікаво, що більшість журналістів зауважили, що їм неважливо, в кого брати коментар, проте чоловіки віддали б перевагу жінкам, а жінки – чоловікам.