У Луцьку підтопило цілий мікрорайон

Виявляється, у Луцьку є цілий район з будинками, які стоять на воді. Глибина рік, які протікають у кожному під’їзді, подекуди сягає до півметра. Фундамент будівель вже майже повністю зруйнований. Та працівники ЖЕКу №7 закривають на це очі, - пише ТРК Аверс.

Тож, після депутатського візиту, до ЖКП №7 повторно навідалися журналісти телеканалу «Аверсу». 

На превеликий жаль, шановні депутати та поважні владці оминули двір на вулиці Січовій, 1. Хоча про нього, кажуть, у муніципалітеті начувані. Ще б пак, очі не бачать – серце не болить. Тут ані ремонту у під’їздах, ані почищеної від снігу прибудинкової території. Та це – дрібничка. Справжня картина, що відображає те, як працює ЖЕК, ховається у підвалі. 

Як розповідає мешканка Фіра Любарова, вода у підвалах стоїть цілий рік. Така аварійна ситуація тут панує з 2000-го року. Місцеві вже не називають це потопом - мають нещастя жити на річці-смердючці, яку за 13 років осушували лише кілька разів. 

Застояна вода по якій плавають гнилі овочі – картина не просто неприємна, а небезпечна, – впевнені мешканці. Води майже зруйнували фундамент. У цьому підвалі свої продукти та речі зберігають і мешканці будинку, що навпроти. Їхній підвал міська рада віддала супермаркету, господарів відправила сюди. Цікаво, але  у міській раді вперто не помічають, що приміщення затоплене й аварійне. Як у 2012-му році відписала заступник міського голови Лариса Соколовська,  підвальне приміщення сухе та придатне для використання. У поточному році відповідь ще більше розгнівала та водночас розвеселила людей. 

Мешканка будинку на воді Фіра Любарова зауважила: «Можу зачитати їхню відповідь… При проведенні обстеження працівниками ЖКП №7 вказаного житлового будинку… з метою встановлення витоків води у підвальне приміщення… По результатам аналізу води, будуть прийматись міри щодо усунення підтоплення. Анекдот». 

Ще однією шокуючою звісткою стало те, що той таки ЖЕК хоче підвищити тарифи за обслуговування будинку. На під’зді розмістили відповідне оголошення. Зокрема, платити дорожче доведеться за вивидення у підвалі гризунів та комах, або дератизацію та дезінсекцію. Та і перші, і другі, жартують, давно померли від потопу. 

Відсутність послуг та часте хамство працівників ЖЕКу навідріз відбиває у людей бажання за це платити. 

І справді, люб’язності їм бракує. Це на собі відчули і журналісти. Головний інженер Галина Гук пояснила все без аналізів: ріки у підвалах - це грунтові води. І з ними нічого не вдієш. За тим на кореспондентів чекали шарпанина і відверта неприязнь з боку посадовця. Пояснити, як комунальники ліквідовують повінь, жінка відмовилася. Натомість показувала в ЖЕКу свої порядки – мало не з лайкою намагалася якнайшвидше виштурхати журналістів. 

Та поки мешканцям обіцяють взяти річку-смердючку на аналіз, вони щиро сподіваються, що замість підвищення тарифів комунальна установа таки візьметься за вирішення їхніх проблем і до трагедії не дійде. Та, згадуючи страшний випадок на Рівненській,109, яку обслуговує той же 7-ий ЖЕК, оптимізму залишається все менше.