У Луцьку вперше стартує проект вуличного в’язання

Громадські активісти планують додати теплих кольорів у місті Луцьку, коли настане справжня весняна погода. Цього року  Луцьк вперше відзначиться оригінальним вуличним в’язанням - ярн-бомбінгом.

В´язати бажаючі починають вже,  а у квітні результати творчої роботи почеплять на деревах, стовпах, прикрасять скульптури, лавки та ліхтарі.

В рамках проекту прикрасять сквер «Зоряний», що знаходиться на перехресті пішохідної вулиці Лесі Українки та вулиці Сенаторки Левчанівської. Там знаходиться знак партнерських міст та дві скульптури  найвідомішого луцького  автора будинку з химерами Миколи Голованя.

У в’язані речі планують вбрати і скульптуру слоника, що знаходиться на території колишнього Ботанічного саду. Зараз там парк. Кожного року слоника перекрашують у інший колір, а цього року стане особливим, адже буде “одягнутим”.

Спочатку організатори шукали місця в Луцьку, де можна гарно і креативно сфотографуватись. Виявивши, що їх не дуже багато, вони подумали створити хоча б одне оригінальне і особливе.

-  Це місце, скульптура слона у парку, стане чудовим об´єктом для фото. Там часто зустрічається молодь. Також туди приводять туристів, які шукають більше, ніж класичні пам´ятники, - кажеорганізатор акції Олена Семенюк.

Ініціатор проекту Олена Семенюк розповіла, що  рух вуличного в’язання з’явився у США. Його розпочали бабусі, які не знали, що робити з  зайвими нитками. А зараз він досить активний у Західній Європі. Відомим є проект у Дрездені, де був обв’язаний танк.

- Ідея проекту з’явилася досить спонтанно. Роботи ярн-бомберів я вже давно бачила в Інтернеті, однак про те, що можна повторити їхній досвід у Луцьку подумала взимку цього року. Хотілося реалізувати ідею, яка могла б об’єднати людей та показати, що змінити оточення можна дуже просто, - каже Олена Семенюк.

Всі учасники акції працюють дистанційно. Долучилися люди не лише з Луцька, а й з різних міст України та навіть з Любліна (Польща). В рамках проекту планують використати близько 150 мотків нових ниток, а також нитки, які нададуть учасники. 

Довідка

Ярн-бомбінг досить поширений у країнах західної Європи, а також США. Попри те, що часто активісти прикрашають свої міста нелегально, їхні роботи лишаються на деревах, парканах, велосипедах, стовпах, скульптурах, мостах, навіть на роки. В Україні обв’язують лише поодинокі об’єкти – зокрема, у Львові перед Євро-2012 з’явилась алея з в’язаними прапорами країн-учасників чемпіонату, а взимку цього року у столиці пройшла тижнева акція «Теплий Київ», де перехожі могли випити кави у велетенській шапці та посидіти за в’язаними столиками.

Якщо Вам до вподоби ідея акції, що відбудеться у Луцьку, ви можете підтримати її фінансово – гроші використають для купівлі якісних ниток для всіх об’єктів. Детальнішу інформацію про  акцію читайте на сторінках у  соціальній мережі Facebook.