ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» Міносвіти і науки, молоді та спорту України 21 березня уклав низку угод з видавництвами на видання шкільних підручників на 117,12 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».
Найдорожчим виявився підручник «Іспанська мова (5-й рік навчання). 5 клас» для загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Редько В.Г., Береславська В.І.), виданий накладом 400 екземплярів по 366 грн./екз. Ще більше десяти підручників коштуватимуть дорожче 200 грн./екз (весь перелік з цінами нижче).
Підручники для шкіл з іноземними мовами навчання з накладами від 1,7 до 2 тис екземплярів замовлено по 102-175 грн./екз.
Це значно дорожче від аналогічного замовлення, яке видавництво «Наукова думка» НАН України 22 березня зробило компанії «Віпол». Науковці замовили видання 21 книжки накладом 300 екземплярів кожна. Середня вартість наукових видань різного обсягом від 8 до 40 друкованих аркушів становитиме близько 32 грн. за екземпляр.
Половину від усіх підрядів отримали ТОВ «ВД «Освіта» (20699702) і ТОВ «Видавництво «Генеза» (38262516).
За даними Коментарів», директор і засновник «Видавничого дому «Освіта» Тамара Ткаченко не один рік оберталася в оточенні міністра Дмитра Табачника. Раніше вона керувала низкою державних видавничих підприємств, що перебувають у відомстві Міносвіти («Укрвидавполіграфія», Державне спеціалізоване видавництво «Освіта»). А колишній головний редактор «Генези» Олександр Удод є зараз керівником «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти», яке і замовляє друк підручників.
Нагадаємо, иинулого року в Міносвіти також замовляли коштовні підручники, виправдовуючи високу ціну невеликими накладами. Наприклад, «Буквар. Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 2 клас» накладом 226 екземплярів коштував 508 грн./екз.Разом з тим, ці букварі коштували дорожче від видання «Врубель і Київ» – 150 грн./екз. Ця книга має 430 сторінок матового паперу, тверду обкладинку та вставки з тисненням золотом, кожна книжка пакується в індивідуальну вакуумну упаковку.
В свою чергу перевірка Рахунковою палатою ситуації з виданням підручників Міністерством освіти в 2010-2011 роках виявила наступне. Видавництва, яким Мінсовіти замовляло видання підручників, замовляли поліграфічні послуги харківському ТОВ «Побутелектротехніка» Михайла Шифріна. Після цього компанія замовляла друк в реальних типографіях, залишаючи собі 60-85% від загальної суми виділених Міністерством коштів.