Правоохоронці попереджають лучан про псевдоміліціянтів-шахраїв

Останнім часом мобільний телефон для декотрих громадян став не лише засобом зв’язку, а насамперед засобом заробляння грошей злочинним шляхом. При цьому найпоширенішим видом шахрайств є телефонні дзвінки, коли зловмисники,преставляючись правоохоронцями, пропонують за певну суму вирішити питання непритягнення рідних людей до відповідальності за скоєння того чи іншого кримінального правопорушення, повідомляє СЗГ УМВС України У Волинській області.

Правоохоронці постійно інформують громадськість через ЗМІ, однак і досі на гачок пройдисвітів потрапляють довірливі волиняни. Почувши про те, що син (як варіант – брат, племінник абохто) втрапив у халепу, люди відразу пристають на всі умови шахраїв, аби тільки допомогти їм.

Наляканий потерпілий робить усе, що йому наказують: як правило, перераховує певну кількість грошей і лише після цього телефонує до нібито затриманого. Зазвичай правопорушник у цей час відпочиває з друзями, затримується на роботі тощо.

Якщо ви отримуєте подібні дзвінки, ні в якому випадку не переказуйте і не передавайте нікому гроші. Насамперед зателефонуйте людині, котра нібито потрапила в біду, та повідомте про цей факт працівникам міліції.

Цьогоріч в Луцьку зареєстровано більше десятка таких кримінальних правопорушень. При цьому суми, які спритники видурюють у громадян, чималі: від трьох до п’яти тисяч гривень.

Працівники органів внутрішніх справ наголошують: найкращий метод боротьби з правопорушеннями – попередження злочину. Якщо ви все ж таки стали жертвою шахраїв, одразу повідомте за телефоном 102. Тільки в такому випадку правоохоронці зможуть за гарячими слідами затримати зловмисників.