Студенти-медики допомагають лікарям у центрах вакцинації в Луцьку опрацьовувати згоди на отримання щеплення від COVID-19, – про це Суспільному розповіла Наталія Пристанець старша медсестра відділення №1 Медичного об’єднання Луцької територіальної громади.
Нині в медзакладі лікарям допомагають семеро студентів з університету і медичного коледжу.
Одна зі студенток, яка погодилася бути волонтером в центрі вакцинації – Олександра Гнатюк. Пари з волонтерством дівчина поєднує третій тиждень. Щодня приходить в медзаклад о 9-й ранку. "Я буду тут допомагати до 14-ої, а далі я маю поїхати в обласну лікарню на пропедевтику терапії. Там у нас дві пари буде", – каже студентка.
Студенти працюють в окремому кабінеті центру вакцинації. Лікарі передають їм письмові згоди пацієнтів, які отримали щеплення. Волонтери мають вводити в базу прізвище, ім’я по батькові, дату народження людини. Також в базу потрапляє інформація про вакцину, яку ввели пацієнту. Зі слів Олександри Гнатюк, лише після введення даних в базу людина може отримати COVID-сертифікат в "Дії"
За день студенти опрацьовують у середньому 120 - 150 згод. "У нас у групі 17 людей, 5 виявили бажання допомогти лікарям. Ми будемо працювати вахтовим методом: спочатку одні працюють, потім другі будуть працювати, щоб ми теж могли відпочити", – розповів студент-волонтер Олег Лисюк.
В центрі вакцинації у відділення №1 Медоб’єднання Луцької територіальної громади щодня вакцинують 500-600 людей.
Медики працюють на межі можливого, – каже старша медсестра Наталія Пристанець. Додає: допомогу волонтерів в закладі вже відчули. До цього, щоб ввести дані в систему, лікарі працювали понаднормово.
Як розповіла старша медична сестра, лікарі самі звернулися по допомогу до керівників університету і коледжу, щоб скерували на допомогу студентів.
Що відомо За добу 9 листопада проти COVID-19 в області зробили 8 870 щеплень. Від початку вакцинальної кампанії отримали одну дозу – 239 037 людей, отримали дві дози та повністю імунізовані – 152 582 людини. У трьох містах та в одній громаді на Волині запрацювали офлайн-пункти допомоги з COVID-сертифікатами.