На Волині «курячі бізнесмени» мертвих курей хоронять у шестиметрових ровах, а влада ігнорує екозагрозу

26 квітня 2013 року під час сесії Володимир-Волинської районної ради голова фракції ВО «Свобода» у Володимир-Волинській районній раді Павло Карп'юк направив депутатський запит до голови Володимир-Волинської райдержадміністрації Валентина Скуби з приводу проблеми утилізації відходів «Володимир-Волинської птахофабрики».

Це питання порушувалося на різних рівнях уже неодноразово, але влада так і не знайшла в собі бажання вирішити його по суті, обмежуючись формальними відписками, а то й – ігноруванням екологічної проблеми. Так сталося і цього разу, судячи з відповіді на цей запит.

Повідомляє голова фракції ВО «Свобода» у Володимир-Волинській районній раді Павло Карпюк.

Хоча основний обов’язок влади – піклування за громаду, проблеми захоронення відходів виробництва ПАТ «Володимир-Волинська птахофабрика» можновладці і далі обходять стороною. Напевно тому, що не відчувають стійкого смороду, який поширюється від місця захоронення птахів. Натомість жителі міста та району, особливо у вітряну погоду, змушені затуляти носи.

Депутати місцевих рад від ВО «Свобода» неодноразово проводили обстеження гноєсховища птахофабрики і виявляли, що утилізація залишків загиблої птиці відбувається з грубими порушеннями, а бродячі пси розтягають тушки мертвої птиці по околицях Володимира-Волинського. Це є прямою загрозою епідеміологічній безпеці.

- Для влади головне – не екологічний добробут, а гарно написаний і доладно складений папірець-відповідь. А те, що мертвих курей хоронять у шестиметрових ровах і є загроза потрапляння продуктів розпаду у ґрунтові води, та, відповідно, в артезіанські свердловини, з яких володимир-волинці п’ють воду, – річ, схоже, другорядна - каже Павло Карпюк.

- Вважаю, що перед тим як розбудовувати нові потужності птахофабрики, потрібно подбати про утилізацію відходів. Однак відповідь влади на мій депутатський запит вийшла доволі розмита. Її зміст зводиться до наступного: проблему утилізації відходів планується вирішити у невідомому абстрактному майбутньому шляхом монтажу установки для спалювання. А це з великою ймовірністю може означати, що влада і керівництво фабрики благополучно забуде про неї і продовжуватиме ставити під загрозу здоров’я людей, - розповідає Павло Карпюк.