У медичному центрі реабілітації Луцька надають якісну реабілітацію за програмою медгарантій
Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади має договір із Національною службою здоров’я на послуги реабілітації як в амбулаторних умовах, так і в стаціонарних.
Реабілітація цього року – пріоритетна послуга Програми медичних гарантій. Для Нацслужби здоров'я, як для закупівельника послуг, важливо, аби реабілітація кожного пацієнта була якісною та були досягнуті реабілітаційні цілі, повідомляють в НСЗУ.
«Ми надаємо реабілітаційну допомогу у післягострому періоді, а також послуги довготривалої реабілітації. До нас переважно потрапляють пацієнти з наслідками переломів, спінальних травм, після ампутацій верхніх і нижніх кінцівок, черепно-мозкових травм, баротравм, мінно-вибухових поранень і також із ПТСРами», – розповідає в.о. директора Ігор Гнетньов.
У Центрі використовують лише доказові методи реабілітації, які відбуваються комплексно з медичним, фізичним та психологічним відновленням пацієнта. У закладі сформовано мультидисциплінарні команди фахівців, що складаються з лікарів фізичної та реабілітаційної медицини, невропатологів, ортопедів-травматологів, психологів, психіатрів, фізіотерапевтів, фізичних терапевтів, ерготерапевтів, логопедів та інших спеціалістів.
Основні напрямки роботи Центру – це медична реабілітація: фізична терапія, (механотерапія, кінезотерапія, вертебрологія), ерготерапія, фізіотерапія, психологічна реабілітація, терапія мови й мовлення та інші.
Саме у цьому Центрі навчався ходити на протезах боєць, який, захищаючи нашу державу, втратив частину ніг під Бахмутом. День за днем, наполегливо займаючись із фахівцями з реабілітації, він відновлював функції м’язів ніг, спини та пресу. І тепер вправно ходить на «залізних ногах».
Онлайн уроки английского 50 уроков - для изучения английского языка совершенно буеплатно!
Саме тут заново навчився брати рукою чашку військовий, який внаслідок вибуху отримав травми обох рук та ампутацію пальця. Спершу не міг навіть ворушити пальцями, втім кілька тижнів завзятої праці зробили свою справу, і тепер чоловік уже може піднімати невеликі предмети, необхідні в побуті щодня.
Загалом 300-350 пацієнтів проходять реабілітацію у Луцьку щомісяця. 30 ліжок розгорнуто у стаціонарі, решта людей лікуються амбулаторно. Пріоритет надається військовослужбовцям, цивільні громадяни також можуть отримати весь спектр послуг із реабілітації
Для успішного відновлення пацієнтів Медичний центр оснащений сучасними засобами для реабілітації, функціонально-діагностичними апаратами та догляду за пацієнтами.
«Маємо вертикалізатори, реабілітаційну клітку, бруси з перешкодами, реабілітаційні сходи, реабілітаційну бігову доріжку, станки Бубновського, портативний апарат електростимуляції Chattanooga, адаптивне обладнання для навчання самообслуговування, професійні дзеркала для дзеркальної терапії, окуляри віртуальної реальності, інтерактивну пісочницю, діагностичне обладнання, різноманітне обладнання для ерготерапії, терапії мови і мовлення тощо, – розповідає в.о. директора Ігор Гнетньов. Зараз поставили собі за мету придбання екзоскелета, антигравітаційної бігової доріжки та лабораторії ходи (за грантовою програмою Interreg NEXT Польща-Україна). Оновлення обладнання та ремонти Центру здійснюємо за рахунок власних коштів, які ми отримуємо від НСЗУ за надані послуги, плюс допомога місцевої влади й волонтерів».
Щоб ефективно виконувати свою роботу, працівники Центру постійно здобувають нові навички та знання на різноманітних конференціях і лекціях, переймають досвід закордонних фахівців, зокрема, Ізраїлю, Польщі та Італії.
«Успішна реабілітація пацієнта – це головне наше завдання. Для мене важливо, щоб лікарі Медичного центру реабілітації були вмотивовані, щоб у них було бажання працювати та допомагати людям», – наголошує Ігор Гнетньов.