З прогріванням ґрунту у Луцькому районі спостерігається вихід з ґрунту, піший хід та поява звичайного бурякового довгоносика на посівах буряків.
Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області у “Фейсбук”.
Серед видового складу на території області переважаючими є звичайний та сірий бурякові довгоносики.
Шкоди завдають жуки і личинки. Пошкодження особливо небезпечні в ранній період розвитку рослин. Жуки з’їдають сім’ядольні та справжні листки, перегризають паростки, іноді ще до виходу їх із ґрунту. Інтенсивність живлення залежить від температури повітря, різко підвищуючись у суху й жарку погоду. Сильно пошкоджені молоді рослини гинуть.
Щоб не допустити пошкодження і загибелі посівів буряків від шкідників спеціалістам господарств треба проводити щоденні обстеження посівів і на початку заселення полів шкідниками провести крайові обробки інсектицидами. Суцільний обробіток площ проводиться за порогової чисельності звичайного бурякового довгоносика 0,2-0,3, сірого – 0,2-0,5 екз/м².
Для обробітку рекомендують використовувати препарати, дозволені для використання в Україні відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».
Інсектицидний захист буде ефективним і проти інших ймовірних супутніх шкідників (блішки, мідляки, крихітки, тощо).
При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.