У Луцькій міській раді відбулася зустріч міського голови Ігоря Поліщука з експертами Ради Європи та місцевими координаторами Української мережі інтеркультурних міст Павлограда, Мелітополя та Сум.
Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.
На чолі з експертом Ради Європи Земфірою Кондур до Луцька завітали асистентка проєктів Ради Європи Ольга Безпалікова та локальні координатори програми “Інтеркультурні міста” Олена Шуліка (м. Павлоград), Наталія Трояновська (м. Суми), Людмила Афанасьєва (м. Мелітополь) та членкиня Консультативної ради Державної служби етнополітики та свободи совісті, членкиня Експертної ради з питань нацменшин та корінних народів при Представнику уповноваженого Верховної ради України з рівних прав і свобод, прав національних меншин, голова всеукраїнської караїмської спільноти Ольга Арабаджи (м. Мелітополь).
Міський голова Ігор Поліщук привітав гостей у Луцьку, зазначивши, що впродовж своєї багатовікової історії місто завжди було інтеркультурним.
“Багато народів і культур у нас перетиналося, – розповів Ігор Поліщук. – І сьогодні дуже активна у нас польська громада, чеська, єврейська, вірменська та німецька громади. Крім того, у місті представлено чимало релігійних конфесій: православні, римо-католики, греко-католики, лютерани, протестанти. Дякувати Богу, всі мирно між собою співіснують, немає ні міжетнічних, ні міжрелігійних конфліктів”.
Експерт Ради Європи Земфіра Кондур у свою чергу підкреслила, що Рада Європи задоволена співпрацею з Луцьком.
“Усі ті проєкти і програми, які ми з вами розпочали і впроваджуємо, – надзвичайно успішні, – повідомила експерт. – Малюнки луцьких дітей наші працівники забрали з собою до Страсбурга в головний офіс. Важливо також, що, крім національних спільнот, ви підтримуєте внутрішньо переміщених осіб, які до вас перемістилися в пошуку захисту, і змогли продовжити тут своє життя. Зараз ми спільно з вами запускаємо ще один грант для національних спільнот. Тож потрібно провести зустріч з їхніми представниками, щоб почути, наскільки змінилися їхні потреби, чим вони живуть сьогодні і як ми можемо бути ще більше корисні в нашій співпраці”.
Під час зустрічі йшлося про поглиблення ефективного партнерства та солідарних дій в умовах повномасштабного вторгнення. Координатори розповіли про ситуацію в своїх містах, які є тимчасово окупованими або потерпають від постійних обстрілів. Вони також подякували Луцькому міському голові Ігорю Поліщуку та всім жителям громади за надзвичайну солідарність, підтримку, волонтерську і гуманітарну допомогу.