16 вересня ввечері у Луцьку відбулись тактико-спеціальні навчання органів управління та сил цивільного захисту щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з аваріями на об’єктах енергетики та тих, які виникли внаслідок воєнних дій. За усіма діями в режимі відеозв’язку стежив заступник Міністра внутрішніх справ України Олексій Сергеєв.
Тактико-спеціальні навчання відбулись у Луцьку
За однією з легенд, відбулась надзвичайна ситуація, пов’язана із атакою ворожими крилатими ракетами по багатоповерховому житловому будинку за адресою: м. Луцьк вул. Климчука Сергія. Як наслідок, сталось загорянням на 9-му поверсі та сильне задимлення, руйнування несучих елементів конструкцій, вибиті вікна та виникла загроза руйнування плит перекриття між восьмим і дев’ятим поверхами. Орієнтовна площа пожежі складає 50 кв.м. За попередньою інформацією, є один загиблий, шістнадцять постраждалих, з яких — два важких. З будівлі евакуйовано 130 громадян, 58 – потребують відселення, два маломобільних.
На місце пригоди відразу прибули усі служби та засоби реагування, а також заступник Луцького міського голови, перший заступник голови місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Луцької міської ради Ірина Чебелюк та керівники окремих виконавчих органів міської ради.
Рятувальники, поліціянти, медики, нацгвардійці, кінологи та психологи були максимально задіяні в операції з ліквідації наслідків удару ворожою ракетою. В районі “прильоту” розпочалось оповіщення та інформування населення про надзвичайну ситуацію.
В укритті, неподалік місця “прильоту”, відразу почала свою роботу місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, аби напрацювати алгоритм дій.
Заслухавши та обговоривши інформацію, комісія вирішила визнати виникнення надзвичайної ситуації місцевого рівня ситуацію, яка склалася у зв’язку із ураженням в результаті ворожого обстрілу багатоквартирного житлового будинку (гуртожитку) № 3 на вул. Климчука Сергія. Місцевій комісії з питань евакуації доручили організувати евакуацію мешканців будинку до збірного пункту, а маломобільних груп – до Територіального центру соціального обслуговування. Виконавчі органи міської ради повинні вирішити соціально-побутові питання постраждалих осіб та надати постраждалим невідкладну медичну та психологічну допомогу.
Тим часом, районне управління ГУ ДСНС України у Волинській області організувало проведення аварійно-рятувальних робіт багатоповерхового житлового будинку та розгорнуло мобільний пункт допомоги потерпілим, а працівники поліції забезпечили охорону громадського порядку та взяли житловий будинок і майно евакуйованого населення під охорону.
У навчальних закладах відкрили пункти незламності.
Спеціалістам управління капітального будівництва доведено замовити експертний висновок щодо технічного стану конструкцій зруйнованого житлового будинку та організувати роботи з його відновлення. На основі опрацьованих матеріалів, підготувати звернення до міського голови відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 № 415 «Про затвердження порядку використання коштів резервного фонду бюджету» зі змінами щодо потреби виділення коштів з резервного фонду бюджету громади на відновлення житлового будинку під час засідання виконавчого комітету.