У Палаці культури міста Луцька відбулося відкриття XХI музичного фестивалю «Стравінський і Україна». Фестиваль був заснований далекого 1994 року, і його головною метою є популяризація і дослідження творчості Ігоря Стравінського, вивчення його зв’язків з Україною, демонстрація кращих зразків світової та української музичної класики, позитивних тенденцій у розвитку національної культури, культурне та естетичне виховання молоді на кращих здобутках світового і національного мистецтва.
Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.
Участь у відкритті фестивалю взяла заступник міського голови Ірина Чебелюк.
Звертаючись до присутніх, вона наголосила, що уже багато років поспіль цей фестиваль проводиться для вшанування людини зі світовим іменем, людини, яка прославила України, для збереження і підсилення творчого доробку волинського краю.
“Творчість Стравінського – це особливий спадок, тож впевнена, що у цій залі присутні люди, які точно знають і розуміють, наскільки це важливо і цінно для Волині. Необхідно проводити такі заходи і не забувати те, що дано нам історією”, – зауважила вона.
Ірина Чебелюк зазначила, що Україна – це європейська держава, а Луцьк є фактично першоджерелом Європейського Союзу, адже тут майже 600 років тому відбувся з’їзд монархів.
“Ми маємо дбати про збереження української культури. Світових надбань тих творців, які жили і працювали у нашій країні. Дякую людям, які дбають про це, і ми щороку можемо проводити фестиваль. Сьогодні буде особливий вечір, особлива творчість і ви насолодитеся музикою. Хоча ми зараз переживаємо складні часи, але сподіваємося, що незабаром здобудемо омріяну перемогу. Тоді такі фестивалі вийдуть за межі залів і будуть наші творчі колективи ділитися своїми надбаннями вільно за кордоном”, – додала вона.
Для глядачів твори Йоганна Себастьяна Баха звучали у виконанні львів’янок Олени Мацелюх, Ольги Стрілецької, Єви Куліковської та академічного камерного оркестру “Кантабіле”.