Перше тренування з ампфутболу відбулося у Луцьку

Ампфутбол – це окремий вид футболу, де гравці грають за допомогою спеціальних милиць. Цим видом спорту займаються у понад 60 країнах світу. Перша футбольна команда людей з ампутованими кінцівками розпочала тренування трохи більше року тому у Львові. Наразі ж в Україні є вже чотири таких команди.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Нині Україна відстоює свою незалежність у боротьбі з російським ворогом. На жаль, багато захисників та захисниць отримують поранення, що призводять до втрати кінцівок. Ветерани російсько-української війни – це ті люди, яким ми завдячуємо своїм життям, адже вони ціною неймовірних зусиль відстоювали та відстоюють нашу свободу та незалежність.

Напрямки адаптації, ресоціалізації та організації змістовного дозвілля – одні з найважливіших, які ми можемо та повинні реалізовувати. І саме заняття ампфутболом є одним із різновидів залучення цієї категорії осіб до активного спортивного життя.

Директор департаменту молоді та спорту міської ради Володимир Захожий зауважив, що у Луцькій громаді прагнуть сприяти розвитку та популяризації ампфутболу, а також інтегрувати громадян із різними фізичними обмеженнями у футбольне середовище. Він подякував за підтримку партнерам з львівського клубу “Покрова” та ідейному натхненнику з розвитку цього виду спорту Богдану Мельнику.

“Ми хочемо мати таку команду, як і у Львові. Їздити на футбольні матчі та приймати у себе змагання. Нині є 4 команди з ампфутболу в Україні і хочемо, щоб у Луцьку була сформована п’ята”, – наголосив він.

На футбольному полі зі штучним покриттям у спорткомплексі “Динамо” відбулося перше тренування, участь у якому взяли хлопці, які мають втрачені чи травмовані кінцівки.

Відвідав захід й міський голова Ігор Поліщук.

“Безмежно радий, що така подія відбувається у нашій громаді. Я пам’ятаю, як нещодавно зустрічалися з партнерами зі Львова, які презентували нам проєкт з ампфутболу. Ми думали, що це така далека перспектива. Але уже сьогодні відбувається перше тренування. Дякую всім, хто долучається до реалізації цього проєкту. Дякую хлопцям, які прийшли на перше тренування. Дякую вам за подвиг, який здійснили, захищаючи Україну, і сьогодні вийшли на це поле та граєте у футбол. Це теж подвиг”, – наголосив він.

Міський голова відзначив, що участь у тренуванні бере працівник Луцької міської ради Євген Лущакевич, який, захищаючи Батьківщину, отримав важу травму. Також він відзначив й керівника комунальної установи “Хаб Ветеран” Тараса Сасовського, який втратив на війні нижні кінцівки і теж є прикладом для всіх, адже бере активну участь у змаганнях з силових видів спорту.

“З цих хлопців треба брати приклад. Вони зберігають силу духу попри складні обставини у житті і з оптимізмом дивляться у майбутнє”, – зауважив Ігор Поліщук та висловив сподівання, що цей проєкт буде успішним і більше хлопців долучиться до нього.