Автоматизована система з відстеження ліків в обороті готова і буде апробована в листопаді цього року.
Про це інформує прес-служба КМУ.
"На початку листопада 2013 року буде проведено перше завантаження інформації в систему про привласнення упаковкам індивідуальних номерів від виробників і імпортерів, які виявлять бажання на добровільній основі брати участь у проекті", - йдеться у повідомленні.
Як відзначив глава Державної служби з лікарських засобів Олексій Соловйов, впровадження загальноєвропейської системи відстеження ліків в Україні дасть змогу вирішити проблеми ведення електронних реєстрів, за якими можна відстежити увесь ланцюжок поставок і зміну власника лікарського засобу на усіх етапах обороту до кінцевого споживача, уникнути потрапляння неякісних препаратів споживачам, а також допоможе боротися з шахрайством в охороні здоров'я.
Суть системи ідентифікації оригінальних ліків полягає в тому, що відомості про препарат надходять в автоматизовану систему на усіх етапах: від виробництва до їх продажу в аптеках. Із самого початку сертифікований виробник ліків ще при виготовленні партії медпрепаратів надсилає в систему повідомлення про виробництво партії, потім відстежується їх відвантаження дистриб'юторові і подальше поширення в аптеках.
Україна, як і Європейський Союз, планує до 2017 року поетапно реалізувати впровадження автоматизованої системи відстеження в обороті лікарських засобів.
Завдяки посиленню контролю якості ліків з боку Уряду і Державної служби України з лікарських засобів, в 2013 році обсяг українського виробництва збільшився на 25%. Сьогодні ліки вітчизняного виробництва поставляються на усі континенти, окрім Австралії.