Диких хижих тварин на Волині почали вакцинувати від сказу

На Волині розпочалася вакцинація диких тварин від сказу. За кілька днів на території десяти районів буде розкидано 555 тисяч приманок. Імунізація проводитиметься вже втретє за кошти ЄС. Про це повідомили у прес-службі Держветфітослужби.

Для запобігання поширенню сказу на Волині працівники державної служби ветеринарної медицини розпочали пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин. Спеціальні приманки будуть розкидані на території десяти районів області за допомогою авіаційного транспорту. Про це повідомляє «УНН».

Зокрема, вакцини розкидають уздовж українсько-польського кордону на території Володимир-Волинського, Горохівського, Іваничівського, Ковельського, Локачинського, Любомльського, Ратнівського, Старовижівського, Турійського та Шацького районів.

«Маємо обробити буферну прикордонну зону: будемо розкидати приманки для вакцинації диких хижих тварин. Але над населеними пунктами, болотами, озерами та сільгоспугіддями — ні, бо заборонено. Польоти виконуємо вздовж державного кордону з Польщею до кордону з Білоруссю і назад», — зазначив начальник льотної служби львівської авіакомпанії Юрій Прилуцький.

За словами заступника начальника Головного управління ветеринарної медицини Волинської області Анатолія Тимофіюка, окрім розкидання приманки авіаційним транспортом ветеринари та єгері розмістять ще 25 контрольних приманок. Це допоможе їм проконтролювати, чи з’їли їх тварини.

«Ситуацію зі сказом на Волині контролюємо. Більшість хворих тварин − дикі. Є поодинокі випадки ураження домашніх котів. Після того як вакцину розкидають із літаків, у кожному районі — там, де часто перебувають звірі, — єгері та ветеринари розмістять 25 контрольних приманок. Згідно з методикою, через чотири, вісім та п’ятнадцять днів відстежать, чи звірі з’їли їх. Фіксуємо, що тварини з’їдають майже 100 відсотків приманок», − повідомив Анатолій Тимофіюк.

Голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби Володимир Горжеєв раніше повідомляв, що другий рік поспіль на Волині реалізують Програму боротьби зі сказом на території України. У її межах співпрацюють Міністерство аграрної політики та продовольства України і Міністерство сільського господарства та розвитку села Республіки Польща. Євросоюз же, зі свого боку, виділяє кошти, щоб запобігти розповсюдженню сказу серед диких тварин у країнах, сусідніх із країнами ЄС.