Щоб зареєструвати законні сотки землі, декому доводиться оббвивати пороги не один місяць. Кілометрові живі черги, під реєстраційною службою Луцького районного управління юстиції нікуди не зникають. Біля установи люди днюють і ночують.
Повідомляє ТРК «Аверс».
Загалом, біля Луцького районного управління юстиції люди збираються ще з ночі. Мешканка села Гірка Полонка Жанна розповіла, що сільська рада виділила землю, втім, свої законні сотки вона не може оформити вже другий рік. Цього разу вирішила стояти до останнього. За її словами, аби потрапити до кабінетів районної реєстраційної служби, люди записуються на папері, щоб знати за ким стоять: «Хто перший приходить, той складає список, і от один прийшов - записали, другий прийшов… І так само получається по черзі. І ми сюди приходимо, цілу ніч стоїмо, мерзнемо, палим машини, гріємося, а в кого нема машини, то забираєм до машин своїх… Є з 5-ї години приходять, є з 8-ми, з 2-х, цілу ніч чергуємо, шоб потрапити».
Мешканець Луцька Степан теж поділився враженнями. Чоловік розповів, вже кілька років не може зареєструвати спадщину у Луцькому районі. Перший раз приходив у минулому році, в колишнє бюро технічної інвентаризації, що на вулиці Винниченка у Луцьку. Там чоловіку дали папірчик із порядковим номером та призначили дату, коли потрібно прийти із документами на реєстрацію майна: «За два дні думаю, не буду йти в останній день. Дзвоню. Мовчить телефон. В той день, коли номерок приходжу на час, мужчина стоїть. Засміявся, каже, що тут ходити нема толку. Каже то в БТІ, приходжу, а тут по новому пишуть. І я був записаний вже тоді 169-м».
Люди скаржаться, що за день працівники реєстраційної служби не можуть прийняти документи в усіх бажаючих. Аби встигли зареєструвати майно десяти людей. Та додають - в установі на людських проблемах наживаються спритники:
«Така папочка - тут беруть 4 гривні, взяти заявку - 3 гривні, ксерокс - 3 чи 4… Ну то скільки можна з людей шкуру дерти?», - обурився Степан.
Окрім того, як зауважили люди, знаходяться ще й «ділки», які за кругленьку суму пришвидшують процес реєстрації майна. Щоправда, знайти таких бізнесменів журналістам не вдалося. Та й переконатися, чи справді ціни на ксерокопіювання та канцелярію такі космічні, теж не змогли. Працівники зачинились із середини. Проте, роздавати коментарі кореспондентам взявся начальник реєстраційної служби головного управління юстиції Сергій Передон. Він примчав відразу, як дізнався про присутність журналістів. Чиновник запевнив, що зараз в реєстраційній службі Луцького району приймає четверо людей. Планують штат збільшити до шести працівників, та пообіцяв, що всіх людей, які сьогодні записані в чергу, а це понад двадцять чоловік, приймуть:
«Є ще певна черга, однак, якщо черга 20 людей, я вважаю, що це невелика черга, і люди сьогодні до 4-ї години всі здадуть документи. Тим більше, що вони всі мають по одній заяві, то там проблем не буде», - зауважив пан Передон.
Після закінчення робочого дня, кореспонденти зателефонували людям, які стояли в черзі біля реєстраційної служби та з’ясували - багато з них так і не потрапили на прийом.