ПАТ «Волиньгаз» невдовзі буде змушене призупинити забезпечення скрапленим газом за пільговими цінами споживачів Волинської області. Вартість одного балону газу може зрости з 144 до 350 гривень через відсутність аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення упродовж двох останніх місяців.
Через перебої з постачанням скрапленого газу у ПАТ «Волиньгаз» ресурс газу для забезпечення споживачів вичерпаний повністю. Через це можуть постраждати майже 86 тисяч сімей Волині, з яких понад 70 тисяч – мешканці сільських населених пунктів.
Щоб уникнути зростання суспільної напруги, ПАТ «Волиньгаз» звернулося з листом до голови Волинської обласної державної адміністрації Григорія Пустовіта з проханням посприяти вирішенню питання проведення спеціалізованого аукціону з продажу скрапленого газу для комунально-побутового споживання.
«Споживачами цього виду палива на Волині в основному є пенсіонери і малозабезпечені сім’ї - мешканці негазифікованих сіл. Індивідуальні газобалонні установки найчастіше використовують для приготування їжі, а напередодні найбільшого християнського свята нестача балонного газу створює для споживачів особливі незручності», – зауважує голова правління ПАТ «Волиньгаз» Мирослав Коротя.
Зазначимо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.10.11 р. № 1064 «Деякі питання організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу», скраплений газ для забезпечення комунально-побутових потреб населення області ПАТ «Волиньгаз» закуповує на спеціалізованих аукціонах за цінами виробників, що дає можливість реалізовувати його споживачам за ціною, яка є вдвічі меншою ніж комерційна.
«Якщо пільгова вартість одного балону для нашого споживача з доставкою коштує 144 гривні за балон газу, то комерційна вже сягає 350 гривень», – пояснює Коротя.
ПАТ «Волиньгаз» - єдиний в області постачальник цього енергоносія, оскільки має аварійно-диспетчерську службу, забезпечену загальнодержавним засобом оперативного зв’язку «104», відповідний дозвіл територіальних органів Держгірпромнагляду, патенти Міністерства доходів та зборів на реалізацію скрапленого газу, а також власну виробничу базу, необхідну для виконання всіх видів робіт з газопостачання, відповідно до вимог Правил безпеки систем газопостачання України, і несе юридичну відповідальність за безпеку і надійність газопостачання.