Хоча командувач Сухопутних військ Збройних сил України Анатолій Пушняков обіцяв, що у документах загиблих під Волновахою волинян зазначатимуть про «смерть при виконанні бойової задачі», трапилося інакше, - повідомляє IA ZIK.
Як відомо, під час трагедії під Волновахою 22 травня загинули 16 бійців 51-ї окремої механізованої бригади (місце постійної дислокації – Володимир-Волинський). Із них десятеро волинян, по троє – рівняни та вінничани. Наступного після бійні дня до місця дислокації 51-ї ОМБР завітав командувач Сухопутних військ Збройних сил України Анатолій Пушняков.
На відео видно, що він зокрема визнав розстріл блокпоста боєм. Пушняков обіцяв, що у документах про смерть зазначатимуть про смерть під час виконання бойової задачі.
«Давайте так. Зараз все буде оформлено, як загинув при виконанні бойової задачі. При виконанні бойової задачі!» – заявив солдатам командувач Сухопутних військ.
Однак насправді сталося інакше. Вже 1 червня голова Рівненської облради Михайло Кириллов у власному Фейсбук зазначив: «В свідоцтвах про смерть наших хлопців, яких вбили біля Волновахи на Донеччині, чиновники спотворили причини та обставини їхньої загибелі. В документах вказано, що солдати загинули «на вулиці» від «поранень внаслідок нападу з метою вбивства чи нанесення ушкодження».
Така ж ситуація із загиблими волинянами. За словами губернатора Григорія Пустовіта, у свідоцтвах про смерть військовослужбовців із Волині зазначається така ж причина смерті. Однак глава ОДА 18 червня запевнив, що в уряді знають про цю проблему і намагаються її врегулювати.
Слід додати, що командувач Сухопутних військ так і не знайшов часу провести в останню путь загиблих солдатів. Навіть попри те, що розстріл під Волновахою був найбільшою трагедією за час АТО до збитого в луганському аеропорту вантажного літака.
«Генерал Пушняков, генерали Хомчак та Колесник не знайшли часу, аби дотриматись християнського звичаю – провести загиблих в останню путь. Цю справу доручили комбригу Яцківу, заочно визначивши саме його виним. Адже саме Пушнякову солдати пообіцяли «прийом» від матерів та рідних загиблих», – нагадав громадський активіст Роман Мартинюк.