У ніч із 26 на 27 червня лучани й гості міста їли старовинну їжу, слухали столітні мелодії та танцювали під середньовічну музику, ходили у коронах і «ковбасилися» від запального молдавського фольк-рок-етно-гурту «Zdob si Zdub». 26 червня у колишніх володіннях князя Любарта відбулася мистецька акція «Ніч у Луцькому замку – 2011».
Уп’яте у Луцьку відбулося це арт-шоу, яке зібрало у стінах стародавнього замку понад тисячу гостей. Перед початком заходу на прес-конференції Луцький міський голова Микола Романюк вручив колективам, що прибули взяти в ньому участь, грамоти та сувеніри. Всього в мистецький акції був задіяний 101 артист.
Після прес-конференції журналісти першими побачили театралізовану екскурсію «Лабіринтами століть» у підземеллі. Зокрема під час дійства волинські актори розповідали історію церкви, що стояла на території замку, демонстрували церковні піснеспіви та влаштували для гостей дегустацію глінтвейну.
Вогонь ночі запалювали мер облцентру Микола Романюк та перший заступник голови Волинської облдержадміністрації Олександр Башкаленко. Як зазначив Романюк, ця мистецька акція має стати візиткою міста. Він привітав присутніх із Днем молоді та побажав усім здійснення мрій і добра. А Олександр Башкаленко у своєму вітальному слові зичив присутнім «драйву».
«Я всіх вітаю із Днем молоді. Не можу сказати, що ми не молоді. Бажаю вам в цю ніч хорошого настрою, хорошого драйву і щоб вона запам’яталась вам на багато-багато років», – додав заступник губернатора Волині.
До речі, окрім цих офіційних осіб, на шоу в замку було багато депутатів Волиньради та Луцькради, бізнесменів, культурних і громадських діячів міста й області.
Щодо власне «Ночі у Луцькому замку», то розважати гостей дійства прибуло чимало українських та зарубіжних артистів. Традиційно показували свої вміння та шокували людей учасники театру на ходулях «Шоу велетнів». Вони танцювали танці під відомі музичні світові хіти та були вбрані у яскраві маскарадні костюми.
Найбільше гості свята фотографувались із живими скульптурами з Криму. Гурт середньовічної музики «Stary Olsa» (Білорусь) настільки усім сподобався, що його кілька разів викликали на біс. Ще свою творчість дарували гурт «Kings & Beggars» (Львів), придворний балет «Craovia Danza» (Польща) й ансамбль середньовічного танцю «Пантера» (Львів).
Художниця Дарія Пушанкіна малювала піскову анімацію. Вона зобразила історію, пов’язану з Луцьким замком. Музичне оформлення анімації забезпечив гурт із Луцька «Подих сонця».
Майстри народної творчості показали свої вироби зі шкіри, соломи, тканини, а місцеві повари за старовинними рецептами готували страви та напої. Доброзичливі торговці перед продажем пригощали вином, медовухою, різноманітними настойками. Великою популярністю користувались плетені з сіна корони та вінки з квітами. Різноманітні жіночі прикраси коштували недешево. Зокрема за буси із глини просили від 120 гривень, а за намисто з бісеру правили від сотні гривень. За нижчою ціною продавались дерев’яні та з тканини оздоби.
Майстри народної творчості давали майстер-класи з гончарства, ковальства, соломоплетіння. На «Ночі у Луцькому замку» можна було придбати продукти бджолярства. Продавець меду, прополісу й інших настойок сказав, що «мертві бджоли не гудуть, але лікують». Він реалізовував різноманітні продукти, які, за його словами, лікують від найбільш поширених хвороб.
Під ранок усі охочі мали змогу добряче зігрітись і потанцювати під фольк-рок гурт «Rock-H» (Мукачево) та фоль-рок-етно гурт з Молдови «Zdob si Zdub». Для тих, хто не «тусувався» під самою сценою, на стінах замку висіли два великих екрани, які показували, що відбувається на сцені.
Варто зазначити, що програма свята змістилася на одну годину. Отож, усі заходи завершилися приблизно о п’ятій ранку. До речі, цьогоріч система пропуску гостей на дійство була краще продумана. Серед позитивів також варто виокремити достатню кількість смітників, які час від часу спорожнювали прибиральники. Крім безкоштовних туалетів, які є в замку, працювали і платні біо-туалети. Щоправда, величезних черг у безкоштовній жіночій вбиральні уникнути не вдалося.
До слова, всю ніч на заході перебувало достатньо працівників правоохоронних органів. Проте у місцях, де розташувалися літнє кафе, було чимало людей у нетверезому стані, які не завжди адекватно себе поводили. Крім того, на території замку куріння заборонено, окрім одного спеціально відведеного місця. Однак поціновувачі цигарок не витрачали свій час, щоб дійти туди, а смалили, де доведеться, до того ж не завжди викидали недопалки в урни.
По завершенню заходу Луцьком курсували маршрутні таксі, що возили людей за стандартною ціною – дві гривні.