Сьогодні Луцьк об’єднав схід і захід України (ФОТО)

Сьогодні, 25 липня, за підтримки обласної державної адміністрації відбулась презентація проекту «Єдина Україна: Схід і Захід разом», присвяченого 20-ій річниці незалежності України. Дійство відбувалося у Волинському краєзнавчому музеї. На ньому були присутні представники місцевої та обласної ради. Повідомляє інтернет-видання «Волинська правда».

Суть проекту полягає у тому, що із міста Жовкви Львівської області на Волинь прибула рушникова доріжка, що символізує духовну та культурну єдність української нації. Серед делегації, яка прибула і автор проекту Світлана Кучеренко. Автор розповіла, що спочатку рушник був біля 60-и сантиметрів, а зараз, завдяки областям, які долучилися до акції, він збільшився довжиною до 62-х метрів. За словами Світлани, єдність українців полягає не в політичному, а соціальному плані, люди прагнуть духовної єдності і ця акція є прекрасною можливістю реалізувати це бажання. Дуже приємно, що до акції долучилось духовенство, яке молиться за єдність заходу і сходу та світле майбутнє України.

Як зазначив Едуард Стоєв, заступник голови обласної державної адміністрації, таку акцію дуже приємно приймати, адже ми всі робимо благородну справу – популяризацію єдності українського народу. Опісля цього він щиро подякував Світлані Кучеренко і вручив від Волинської спільноти іменний альбом музею Волинської ікони.

Рушник від Волині для цієї акції вишили народні майстрині Валентина Карпюк, Галина Головченко та лауреат обласної премії ім. Й. Кондзелевича Оксана Пузняк. Його благословили священики Волинської єпархії УПЦ. Впродовж заходу перед гостями виступали народні колективи.

Організаторами Всеукраїнського проекту «Єдина Україна: Схід і Захід разом» в області є управління культури і туризму облдержадміністрації, Волинський обласний осередок національної спілки майстрів народного мистецтва України та навчально-методичний центр культури Волині. Всеукраїнський проект «Єдина Україна: Схід і захід разом» стартував 29 серпня минулого року в місті Святогірськ Донецької області. Перший рушник вишили вишивальниці. Монахи Свято-Успенської лаври для цієї події виготовили копію Святогірської ікони Божої Матері, яка постійно супроводжує рушникову доріжку від міста до міста. Подібна акція вже відбулася в Донецьку, Харкові, Луганську, Вінниці, Івано-Франківську, Тернополі, Чернівцях, Ужгороді, Запоріжжі, Рівному та інших обласних центрах України.