У Луцьку відкриють музейну кімнату пам’яті жертв нацизму

Долю волинян, які були в’язнями концтаборів, остарбайтерами, або народилися у фашистській неволі, висвітлює соціальний проект «Говорить пам’ять!». Про жертв нацизму буде створена збірка спогадів і вже є документальний фільм.

Та найголовнішим досягненням проекту стане відкриття тематичної музейної кімнати у Луцьку. Цю важливу справу за підтримки “Міжнародного фонду “Взаєморозуміння і толерантність”” реалізує Луцька міська громадська ветеранська організація “Спілка в’язнів – жертв нацизму”.

Співпрацю з “Міжнародним фондом “Взаєморозуміння і толерантність”” започаткувало громадське об’єднання “Волинські перспективи”. Як розповіла його голова правління Ніна Пахом’юк,  вигравши конкурс за іншим напрямком, об’єднання створило соціальну перукарню, надає жертвам нацизму послуги з реабілітації та масажу. Зараз бере участь у зборі матеріалів, щоб 11 квітня наступного року – в Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів – експозиція була готова.

Збирати спогади колишніх в’язнів концтаборів допомагають також волонтери, зокрема, студенти історичного факультету ВНУ імені Лесі Українки, які вивчають музейну справу. Методична підтримка в організації виставки – за Волинським краєзнавчим музеєм.

На Волині залишилося  450 колишніх в’язнів – жертв нацизму, у Луцьку таких людей – 129.