У Луцьку реалізовуватимуть проект “Український самоврядно-громадський стандарт" (Фото)

Сьогодні у приміщенні ЦНАПу для працівників міської ради організовано тренінг на тему: “Управління публічними справами, за участю громадськості - основи самоврядно-громадянського стандарту”. Захід відбувається у рамках проекту “Український самоврядно-громадський стандарт”, який реалізують Фундація менеджерських ініціатив (Люблін, Республіка Польща) та Асоціація регіонального розвитку (Луцьк, Україна).

   З вітальним словом до учасників заходу звернувся заступник міського голови Тарас Яковлев. Він зауважив, що між Луцьком та Любліном давно налагоджена тісна співпраця. Реалізовано ряд цікавих проектів спільно з керівником Фундації менеджерських ініціатив Павелом Прокопом. Тарас Яковлев впевнений, що проект “Український самоврядно-громадський стандарт” дасть можливість здобути новий досвід для працівників міської ради та напрацювати нові проекти.

   Заступник міського голови побажав усім гарної роботи та хорошого результату.

   Перед початком тренінгу його організатори більш детально розповіли про суть проекту та його особливості.

   Президент Асоціації регіонального розвитку, депутат міської ради Анатолій Пархом'юк зазначив, що у рамках реалізації необхідно обговорити і напрацювати перспективні заходи, які мають забезпечити подальший ефективний шлях України у напрямку системних реформ. За його словами, ті події, які пережила наша країна в останній рік, змушують нас більш відповідально ставитися до того, яку країну ми збудуємо. “Дуже приємно, що на шляху змін ми маємо значну підтримку європейської спільноти, наших сусідів поляків. Польща пройшла шлях реформування. Їхні реформи визнали ефективними”, - наголосив він.

   Анатолій Пархом'юк зазначив, що під час дводенного тренінгу з працівниками міської ради гості із Польщі ділитимуться власним досвідом та здобутками на шляху змін країни та досягнення публічності у роботі влади. За його словами, необхідно застосовувати у нашій країні кращі практики. “Необхідно змінюватися, міняти свою ментальність. Треба думати про подальшу перспективу, а не жити лише вирішенням ситуативних завдань в управлінні громадою чи країною”, - зазначив він.

   У проекті беруть участь різні регіони України. На Волині до нього залучили Волинську обласну раду та Луцьку міську раду.

   У свою чергу керівник Фундації менеджерських ініціатив Павел Прокоп зауважив, що проект розрахований на два роки та передбачено реалізацію ряду заходів, серед яких: семінари, тренінги, обмін досвідом тощо. Він фінансується з Програми Польсько-канадської підтримки демократії, Програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща та канадського Міністерства закордонних справ торгівлі та розвитку.

   Павел Прокоп наголосив, що метою проекту є підготовка та впровадження самоврядно-громадського стандарту, який є фундаментом сучасного управління місцевими та регіональними публічними процесами з урахуванням компоненту участі громадян.

   Керівник Фундації менеджерських ініціатив зауважив, що йому приємно ділитися досвідом і наявними напрацюваннями. “Польща розпочала шлях реформування ще 25 років тому. За цей час вдалося досягнути значних змін. Не все досконало і дещо необхідно змінювати, але це нормальний процес”, - наголосив він.

   Павел Прокоп розповів, що буде розроблено громадський стандарт. За його словами, у рамках тренінгів хочуть почути пропозиції та напрацювати такий документ для Луцька, враховуючи його регіональну специфіку. Павел Прокоп наголосив на важливості відкритості у роботі органів влади. За його словами, це робить державу більш демократичною та унеможливлює прояви корупційних чинників.

   Директор програми Study Tour to Poland Мирослав Скурка наголосив, що у рамках проекту вони хочуть виробити механізми активізації та долучення громадськості до прийняття управлінських рішень. За його словами, наша країна стала на шлях змін і необхідно їх ефективно втілювати. Він переконаний, що спільна робота громадськості та влади дасть хороші результати. Мирослав Скурка зауважив, що українцям настав час будувати нову країну, у якій кожен відчуватиме себе вільною людною.

   Після вступних слів учасники семінару перейшли до практичних занять.