Що турбує волинських аграріїв у ході весняно-польових робіт? (Відео)

Збереження обсягів виробництва продукції рослинництва  - основне завдання для волинських аграріїв на 2015 рік. Про це в ході оперативної наради повідомив директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко.

- У цьому році маємо намір засіяти сільськогосподарськими культурами площу у 534 тис. га, – зазначив Юрій Мефодійович. – Вже завершено посів ранніх зернових культур і розпочато сівбу пізніх: кукурудзи та сої. Окрім того, господарства й населення продовжують садити картоплю та сіють овочі. Також відбувається посів цукрових буряків: вже посіяно 8,5 тис. га, або 65% від намірів.

За його словами, впродовж усієї посівної кампанії «Гнідавський цукровий завод» готовий надавати аграріям області послуги з посіву цукрових буряків. На даний час працює три посівних комплекси, які можна замовляти, якщо в кого є така потреба.

Також Юрій Горбенко нагадав, що на початку квітня цього року відбулася зустріч заступника голови облдержадміністрації Сергія Кошарука з керівниками цукрових заводів. Під час наради вдалося узгодити дії департаменту агропромислового розвитку, голів райдержадміністрації та сільських голів щодо співпраці з цукровими заводами в частині інформування власників господарств про графіки та пункти прийому цукрових буряків.

До того ж Юрій Мефодійович під час доповіді порушив питання необхідності збільшення площ, відведених під гречку. Він зазначив, що в зв’язку із можливим дефіцитом цієї культури, Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулося до регіонів із проханням розширити площі її посіву у травні.

- У 2015-му в аграрному відомстві буде виділено бюджетні кошти у сумі 300 млн. грн., які планують спрямувати на здешевлення банківських кредитів – до 15 відсотків річних, – зауважив Юрій Горбенко. – Ці кошти будуть розподілені між областями пропорційно до валового виробництва сільськогосподарської продукції. Перевагу при отриманні пільгового кредитування матимуть підприємства з річним оборотом до 10 млн. грн.

Разом із тим, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації нагадав, що на черговому засіданні сесії обласної ради було прийнято рішення щодо виділення субвенції місцевим бюджетам у сумі 2,3 млн. грн. на виконання програми підтримки особистих селянських господарств.

Окрім того, Юрій Мефодійович закцентував увагу на ще одному болючому питанні – реєстрації договорів оренди землі:

- Нажаль реєстраційна служба вкрай повільно проводить цю роботу. За останніми даними всіма реєстраторами області зареєстровано лише 388 службових договорів. Для багатьох аграріїв несвоєчасна реєстрація може призвести до того, що їх знімуть з пільгового режиму оподаткування. Варто зазначити, на сьогодні до реєстрації долучаються нотаріуси.

А тому директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко звернувся з проханням до голів райдержадміністрації активізувати роботу в районах.

Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик наголосив, оскільки в області триває процес інвентаризації земель, особливу увагу слід приділити тим землям, які перетворюються у справжні чагарники: якщо ситуація не зміниться, їх відновлення потрібуватиме значних коштів.