Для захисту населення від надзвичайних ситуацій різного характеру у мирний час та дії засобів ураження в особливий період, в області створений фонд захисних споруд цивільного захисту, який включає 348 об’єктів. Про це поінформував учасників оперативної нарадизаступник начальника ДСНС України в області Костянтин Романчук.
- На початку 2015-го року в області провели низку заходів щодо перевірки стану готовності захисних споруд цивільного захисту для укриття населення, – зауважив Костянтин Вікторович. – Наразі завдання виконано на 93% – перевірено 325 об’єктів. За результатами проведених перевірок до адміністративної відповідальності притягнуто 133 посадові особи. Крім цього, виявлено 23 споруди, де неможливо здійснити перевірку, бо власники не визнають за ними відповідного статусу.
Із 348-ми захисних споруд, на яких було здійснено перевірку, 57 – готові до використання за призначенням, 232 – обмежено готові, 59 – не готові. Щодо останніх, то причин кілька: є випадки, коли зруйновано перекриття та стіни, інші потребують заміни спеціального інженерного обладнання, а більшість – підтоплена водоймами.
- Варто зазначити й те, що представники робочих груп, які проводили обстеження, вважають, що частину підтоплених захисних споруд відновлювати не доцільно, – зазначив Костянтин Романчук. – Адже це потребує значних коштів на проведення меліоративних робіт із водозниження і відновлення гідроізоляції, що зрештою – себе не виправдає.
Також в області сформовано фонд підвальних приміщень. На сьогодні до нього внесено 1 тис. 686 приміщень державної та комунальної власності та 70 тисяч – індивідуальних підвалів, що дозволяють укрити понад 680 тисяч громадян.
Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик наголосив: в районах щотижня необхідно проводити додаткові навчання із населенням. Окрім того, Володимир Петрович зазначив, що ті підтоплені захисні споруди, які для відновлення потребують значного й невиправданого фінансування, варто зняти з балансу.