Обранці громади підтримали протест прокурора щодо рішення про вилов безпритульних тварин. Про це йшлося сьогодні, 27 жовтня, під час сесії Луцької міської ради.
На пленарне засідання виносили два протести прокурора. Перший стосувався «Правил утримання тварин», які приймались ще у 2008 році. Перше, що не сподобалось прокуратурі – це те, що там чітко не розподілено собак на безпритульних та бродячих. А, по-друге, там вказано, що людина не може утримувати більше трьох тварин, що є порушенням. Депутат Юрій Корольчук поцікавився, чи ці правила діяли, мовляв, навіщо про них говорити, якщо вони існують лише на папері.
Другий протест був проти рішення, яке було прийнято 8 вересня цього року. За словами заступника прокурора міста Луцька Олега Юрченка, рішення міської ради не відповідає діючому законодавству. По-перше, це стосується утримання безпритульних собак. Обранці вирішили, що безхатченки перебуватимуть у притулку 30 діб, однак, це не правильно. Адже безпритульними вважаються собаки, які мають власника, це право зберігається за ним 2 місяці і 7 днів, а потім господарями стають ті, хто утримує притулок. Протягом цього часу з псами не можна нічого робити.
Луцький міський голова Микола Романкюк зауважив, що на утримання тварин в рік необхідно не менше як півмільйона гривень, майже так само, як на утримання зоопарку. «Це без благодійників», - додав він. Юрій Корольчук підтримав мера, мовляв, в нас написано, що в державі безкоштовна медицина, але ж це не так, бо немає грошей. Він закликав депутатів відхилити протест прокурора і залишити рішення сесії в силі. «Ми можемо усипляти їх після місяця, чи лишати в притулку, де вони помиратимуть голодною смертю», - резюмував він.
Щодо бродячих псів, то закон надає право органу місцевого самоврядування самому вирішувати, як з ними поводитись, але для цього слід чітко визначити і прописати положення. Депутат Анатолій Бірюков поцікавився, як розпізнати бродячого і безпритульного собаку. Юрченко пояснив, що останні – це ті, які мають ошийник, чи інші ознаки того, що він має господаря, в іншому випадку це – безпритульна тварина.
Не погодився заступник прокурора й з евтаназією, адже, за його словами, в законі чітко прописана процедура, коли слід присипляти собак. А тому це положення необхідно змінити.
Врешті депутати все ж підтримали протести прокурора, таким чином рішення міської ради наразі не діятимуть. Проте на наступну сесію вони будуть викладені у новій редакції, що відповідає чинному законодавству.