У Луцьку створили програму, яка забезпечить розвиток та реконструкцію Старого міста.
Про це повідомили 12 серпня під час засідання тимчасової контрольної комісії міської ради щодо сприяння розвитку Державного історико-культурного заповідника, - пише Волинський інформаційний портал.
Голова комісії Олександр Семенюк зазначив, що створена програма окреслить ті дії, які будуть реалізовані в майбутньому. Він повідомив, що невдовзі опублікують звіт, який включатиме всі рішення та пропозиції, які прозвучали на попередніх засіданнях.
«Якщо міська рада прийме рішення, то ця програма матиме юридичний статус закону і буде обов’язкова для виконання тими організаціями, які зобов’язані виконувати ці доручення у вказаний термін», - додав Семенюк.
Заступник начальника управління містобудування та архітектури Ярослав Матвіїв зауважив, що створена програма складається із шести пунктів, які розташовані в списку за пріоритетом важливості: ‒ реставрація пам’яток історії національного та місцевого значення; ‒ заміна аварійних дерев’яних конструкцій замку; ‒ реконструкція центрального ринку; ‒ відтворення втрачених храмів; ‒ капітальний ремонт вулиць; ‒ відтворення втраченої житлової і комерційної забудови.
Як зазначив Ярослав Матвіїв, деякі об’єкти, в яких розроблена і написана проектна документація, вже написані. Орієнтовна вартість цих чотирьох заходів – 13,5 мільйони гривень. Посадовець розповів, що орієнтовно всі заплановані роботи виконають за 10 років.
Під час засідання комісії також зазначили, що доведеться відселити мешканців будинку, який розташований на вулиці Кафедральній, 27. Пояснюють це тим, що споруда розташована між замком і ринком, а отже буде заважати при формуванні запланованого середовища. Не до кінця зрозуміло, що стане з будинком біля Лесиного Ясена, в якому поселилися бомжі. Його планують або знести, або знайти власника цього майна, який перебуває за теренами Волині.
Поза увагою не залишили і будівлю, яка розташована за адресою вулиця Кафедральна, 10. Її планують реконструювати та облаштувати під готель, який обслуговуватиме Старе місто. Також планують наповнити життям та привести в порядок вулиці: Лютеранську, Йова Кондзелевича та Драгоманова. Роботи пропонують провести за аналогією з вулицею Братковського – з комплексним благоустроєм, фасадами, з мощенням і скульптурами. На вулиці Лютеранській, як розповів Матвіїв, планують поставити новий пам’ятник – Миколи Голованя.
«Це людина, яка там жила і багато зробила. Може колись ця вулиця буде називатись в честь нього», - припустив посадовець. Під час засідання тимчасової комісії визначили і те, що потрібно розробити історико-архітектурний опорний план всього міста Луцька. В обласному центрі Волині знайдуться патріоти, які будуть цим займатися, впевнені учасники процесу.