Фінал всеукраїнської мистецької акції для молодих митців відбувся у Луцьку

12-го листопада 2011 року у Луцьку в Галереї Мистецтв ВОНСХУ молоді люди зі всієї країни представили свою творчість, свої мільйони бачень та думок щодо майбутнього: страшного та чудового, світлого та темного як ніч, позитивного та песимістичного на фіналі всеукраїнської акції Art Now Session.  

 Що це таке і навіщо? Art Now Session передбачає мистецтво тут і зараз, мистецтво не статичне, а динамічне, котре не є перманентним у просторі та часі, а постійно видозмінюється. Темою конкурсу стало майбутнє і те, як його сприймають митці. Це було відображено у фото, об’єктах декоративно-прикладного мистецтва, картинах та інсталяціях.

Також ключовим став той факт, що образотворче мистецтво може успішно і гармонійно поєднуватися з іншими видами. Наприклад, з поезією. Кілька молодих луцьких поетів (Єшка, Ігор Семенюк та Ольга Дячук) продемонструвати своє бачення деяких робіт, представлених на виставці, за допомогою слів. Адже малювати можна не лише пензлями, а ще й римами та звуками.

Акція відбувалась у декілька етапів протягом півроку та зачепила молодь з усієї України. Адже творчі люди об’єднані між собою мережею невидимих ниточок, завдяки котрим і створюється легкий пласт нестандартних людей.

Організатори – МО Квартира FM та ВОМГО Українська Народна Молодь - підірвали своїм запалом кілька інших міст по Україні. Серед них опинилися Житомир, Київ, Івано-Франківськ, Кривий Ріг та Острог, також участь у конкурсі брали митці з Одеси, Ніжина, Москви та Воронежа.  

Відкриття гранд-фіналу Art Now Session відбулося у столиці зеленоокої Волині.  Гостей виставки чекав сюрприз – окрім інсталяцій, картин, ваз із квітами, розтиканими по всіх залах Галереї Мистецтв, коротких записочок на кшталт «Посміхніться!» та інших відвідувачів… посеред центрального залу розмістилися величенькі конструкції з паперу.

Після вступного слова організаторів з цих конструкцій почали народжуватися невеличкі сцени - театр-студія ГАРМИДЕР в черговий раз шокувала публіку.

На Art Now Session ГАРМИДЕР представили в оптимістично-футуристичній замальовці "Музей жахів" своє бачення культури соціуму: люди зомбовані, продаються за безцінь та алкоголь, п’ють кров з культури та освіти, стають в’язнями інтернету та онлайн ігор , захлинаються попсою. Всі ці люди, на думку ГАРМИДЕРА у майбутньому залишаться лише експонатами ось такого музею жахів. Останнім образом від театру-студії був «смітник культурних жахів». Живі картини Музею Жахів майбутнього від ГАРМИДЕРУ діяли протягом 30-ти хвилин, а потім самодеінсталювалися.

Надалі глядачі мали вдосталь часу, аби насолодитися приємною акустичною музикою від Олексія Лазарєва. А почесна комісія журі – на визначення переможців та номінантів конкурсу. До комісії журі увійшли: український художник-кераміст Володимир Хижинський, член союзу союз фотохудожників України та міжнародної асоціації фотомистецтва (FIAP)  Євген Боярчук, директор видавництва «ІНІЦІАЛ» Віктор  Федосюк. Очолив комісію Вячеслав Шмельов – голова спілки дизайнерів Волині.

Оцінювання відбулось у декількох номінаціях. До номінації Другої категорії увійшли: Олена Бєлова з Одеси, Ірина Дядченко та Галина Галстян з Кривого Рогу та Світлана Берекета з Луцька. Номінацію Першої категорії отримали Тетяна Витрикуш з Луцька за графіку та інсталяції, Марина Прокопченко з м. Кривий Ріг та Олеся Саєнко,

студентка національного університету «Острозька Академія». Номінанти отримали сертифікати на купівлю товару в інтернет магазині для художників РОСА.

Нагородження переможців відбувалось у пивному клубі «ОБОЛОНЬ» за підтримки луцького гурту ЮВЕЛІР.

Номінації. Призами у номінаціях вищого рангу були сертифікати на купівлю товару від Інтернет-магазину РОСА та грошові винагорода.

У номінації «Новий Погляд» перемогла Маргарита Паламарчук з м. Луцьк. Також був відмічений автор San Morce з Кривого Рогу. Зінаїда Казанцева з проектом «Банк Мрії», у якому взяли участь більше ста учасників у м. Ніжин отримали нагороду у номінації «Кращий у Своєму Жанрі». Вибір Квартирантів пав на Ксенію Маркевич з м. Луцьк, а приз «Глядацькі Симпатії» отримала лучанка Світлана Берекета.

Головні призери. Третє місце у конкурсі по праву належить місту Івано-Франківськ завдяки талановитому молодому фотографу Андрію Осадчому. Решта призових місць залишися у Луцьку – Дмитро Микитенко A.K.A. AZO зайняв друге місце, а головним призером стала лучанка Яна Редькіна. Призери Art Now Session 2011 отримали значні грошові винагороди та подарункові книги про мистецтво.

Перемога завжди солодка та приємна, тому бажаємо юним митцям подальшої наснаги у творіннях, кольорового натхнення та простору для кроку вперед!