День студента волинські історики відзначили виставкою (ФОТО)

У рамках тижня історичного факультету ВНУ імені Лесі Українки сьогодні пройшла презентація археологічних знахідок. Про це «Перець по-ковельськи» повідомили у прес-центрі ДП «Волинські старожитності».

Студенти І курсу історичного факультету проходять археологічну практику на пам’ятках у різних регіонах Великої Волині. З 2008 року базою практик студентів забезпечує ДП «Волинські старожитності». Щороку нові враження, нові експедиції, нові знахідки. У 2011 році ДП «Волинські старожитності» проводило дослідження майже на п’ятидесяти пам’ятках. Великі розкопки були у Хрінниках, Шацьку, Володимирі-Волинському, менші – у Підгайцях, Шепелі, Жидичині, Крупі, Зимному, Богушівці, Колодниці, Полонці, Оздові, Гіркій Полонці, Луцьку. На більшості з них побували студенти-історики.

«База практики у Хірнниках розміщена на березі водосховища», - розповів директор ДП «Волинські старожитності» Олексій Златогорський. «Хріннки стали справжньою археологічною школою для багатьох волинських археологів, бо дослідження там проводять вже дев’ятнадцять років. На сьогоднішній день студенти живуть не у наметах, а в дерев’яному будиночку. Там є спортивний стадіон, човни тощо. Тобто одночасно з практикою вони мають чудове дозвілля».

Побували студенти і на розкопках у Шацьку, де вивчають городище Рай, та у Володимирі-Волинському, де виявлено рештки жертв репресій початку 1940 років.

Щороку близько десяти тисяч археологічних знахідок поповнюють фонди волинських музеїв. На презентації були представлені славнозвісний медальйон з Крупи, уламок позолоченої булави з Пересопниці, енкопліони, наконечники стріл, кам’яні знаряддя, монети та інші артефакти. Тож студенти змогли знову побачити артефакти, деякі з котрих були знайдені ними ж.