Вікова модель шлюбності волинян змінюється на зразок загальноєвропейських норм, коли молоді люди говорять про шлюб як перспективу майбутнього, а вік молодят поступово підвищується.
Як інформує головне управління статистики в області, за останні п’ять років спостерігаємо зменшення частки молодят вікової групи 20-24 роки, а саме в цьому віці найчастіше беруть шлюб як жінки, так і чоловіки. Не поспішають також одружуватись і молоді хлопці та дівчата до 18-ти років. Разом з тим, зросла частина наречених більш зрілого віку (25-34 років), серед жінок від 20% до 26%, серед чоловіків від 37% до 41%.
За 9 місяців цього року на Волині було зареєстровано 5526 шлюбів, що на 7,2% більше, ніж торік. Інтенсивність вступу до шлюбу збільшилась від 6,6 до 7,1 випадки на кожні 1000 жителів. Найвищий рівень шлюбності спостерігався у містах Ковелі (9,7 проміле) та Луцьку (9,0 проміле), а найнижчий – у Ковельському та Любешівському районах (по 5,3 проміле).
Більшість одружених становлять чоловіки і жінки, які уклали шлюб вперше. А повторний шлюб беруть більше розлучених чоловіків, ніж жінок, а вдових – навпаки. Найбільше одружень, як правило, припадає на літні та осінні місяці, тому і поквартальна динаміка весіль має прогресивний характер:1092, 1617, 2817 шлюбів.
Цікаво знати, що «найстаріший» шлюб зареєстровано у Маневицькому районі, свої долі поєднали 88-річний чоловік та 86-річна жінка. А наймолодшими нареченими були 15-річні дівчата з Володимир–Волинського, Горохівського, Турійського районів і містаНововолинська та 16-річний юнак з Горохівщини.
Крім наших співвітчизників, за інформацією головного управління статистики у Волинській області, чоловіками волинянок стали громадяни 28 країн, а найчастіше реєструвались шлюби з поляками та росіянами. Серед наречених-іноземок – 10 жінок з Росії, 8 – Республіки Білорусь, 3 – Грузії, 2 – Польщі, по 1 – Вірменії та Німеччини.