У Луцьку знову говорили про реформи. Цього разу у центрі уваги опинилися туризм, культура та інфраструктура
Експерти, громадські діячі та небайдужі лучани вже втретє зібралися у коворкінг-центрі «Репортер», аби обговорити кластерні напрямки розвитку обласного центру, розповідає Район.Луцьк
Першим презентував проект щодо стану інфраструктури міста активіст Віктор Смолярчук. На його думку, проблемами в цій сфері є відсутність коштів, хаотична розбудова міста, незручність маршрутів громадського транспорту до об’єктів інфраструктури, незручність доїзду потягами, стан доріг, відсутність аеропорту, проблема розташування Центрального та автомобільного ринків, відсутність достатньої кількості велодоріжок, паркувальних місць та громадських туалетів.
Для вирішення таких питань потрібно, на думку Віктора Смолярчука, перш за все, потрібно прибрати лобізм, запровадити громадські слухання щодо питань інфраструктури міста, поступово відмовитись від приватних перевізників громадського транспорту переходячи до комунальних, вимагати від компетентних органів місцевої влади інформацію про щоквартальний план забудови, інформацію про стан доріг. Необхідно також, за словами спікера, вирішити проблему об’їздних шляхів, встановити нові паркувальні місця та громадські туалети.
Скульптор-монументаліст, заслужений діяч мистецтв України Василь Рижук підмітив, що на місцях немає розумних та знаючих справу керівників, оскільки їх дуже рідко залучають до роботи над покращенням елементів інфраструктури міста.
Після обговорення питання інфраструктури слово взяв виконавчий директор Туристичного альянсу Луцька Віталій Новицький – спікер від групи котра займалась питанням розвитку туризму в місті. На думку членів групи, за останні 2-3 роки відбувся ряд позитивних зрушень у питанні туризму. Такими, за словами Віталія Новицького, є створення «Центру туристичної інформації та послуг», організації «Туристичний альянс», віртуального 3-Д туру містом, двомовних вказівників, а також участь «промоутерів» міста у міжнародних туристичних виставках. Проблема луцького туризму – низький рівень реклами міста серед місцевого населення, погане транспортне сполучення, черги на державному кордоні, низький рівень сервісу та мале фінансування з бюджету. А також не дуже тісні взаємовідносини з містами України та відсутність органу, який би акредитовував екскурсоводів.
Потрібними для розвитку туризму він назвав збільшення фінансування, реставрацію та музеєфікацію архітектурних об’єктів, надання пільг туристичним операторам, активнішу рекламу міста, а відтак і збільшення кількості екскурсій, а також запровадження річних планів заходів міста.
Освітянка Вікторія Колодяжна говорила про перспективи та проблеми розвитку культури у місті. За її словами, Луцьк має потужну базу культурних закладів та заходів, проте існує ряд проблем, які негативно впливають на стан справ в галузі. Такими, на думку Вікторії Колодяжної, є недостатнє фінансування, дещо радянський підхід до вибору репертуару, відсутність коштів у митців для відвідин міжнародних виставок. Щоб вирішити ці проблеми потрібно залучати більше фахівців, заохотити меценатство та створити якісно нові підходи для розвитку культури.
«Плануємо відкрити у Луцьку центр сучасного мистецтва», - розповіла Вікторія Колодяжна.
У своєму коментарі до доповіді Василь Рижук відзначив, що завдяки великому культурно-туристичному потенціалу місто має всі шанси стати італійською Флоренцією.