З чого починати пошук роботи після закінчення навчального закладу? Як рухатись до омріяної кар’єри? Яким чином активізувати свої ресурси та показати власний потенціал? Питання, мабуть, знайомі кожному випускнику. Багато молодих людей не знають, де шукати на них відповіді і опускають руки, зневірюючись у власних силах. Це вкрай неправильний підхід, адже саме від активності випускників у значній мірі залежить успішність їх працевлаштування.
Значущість активності власне молодих людей обговорювали під час круглого столу на тему «Підвищення активності та розвиток економічних можливостей молоді», що відбувся 8 грудня 2011 року у Луцьку в межах гранту Президента України «Сприяння працевлаштуванню випускників та підвищення активності молоді, особливо сільської «Профі Старт»». Присутні, серед яких були представники державних структур, бізнесу, центрів зайнятості, центрів кар’єри при ВНЗ, голови студентського самоврядування, студенти та випускники, з різних точок зору розглядали питання стимуляції економічної активності випускників.
«Займати активну позицію варто не після закінчення навчального закладу, а ще будучи студентом», - порадив Петро Лавринюк, керівник Обласного молодіжного центру праці, - «адже, як говорить мій особистий багаторічний досвід роботи з молоддю, студенти, які активні протягом навчання, мають більші шанси працевлаштуватись. Важливо також визначити той вектор, по якому ви хочете рухатись і зрозуміти свою місійність. Починаючи шукати роботу, дайте собі відповідь на одне-єдине запитання: «Ким я хочу бути в цьому житті?» Лише визначивши потенціал своїх нахилів та об’єктивно оцінивши свої слабкі і сильні сторони, ви зможете знайти ту дорогу, яка приведе вас до успішної професійної діяльності. Та спеціальність, яку ви здобули в навчальному закладі, не обов’язково стане справою усього вашого життя, слід розширяти горизонти можливої діяльності, адже якщо шукати роботу лише у вузькому профілі, можна обманути себе», - відзначив він.
Тема, яку підняли організатори круглого столу, не залишила байдужими і самих молодих людей, що відвідали захід. Вони активно участували в обговоренні, ділились міркуваннями, ставили запитання. Складається враження, що молоді просто не вистачає своєрідного поштовху та вмілого поводиря, який би скерував їх до розкриття власного величезного потенціалу. А значить, автори Гранту «Сприяння працевлаштуванню випускників та підвищення активності молоді, особливо сільської «Профі Старт»» рухаються у правильному напрямку.